Search
Close this search box.
OTSI

Mis on inimese kehapilt? 

Igal inimesel on kehapilt. Neid on olemas erinevaid – positiivseid kui ka negatiivseid. Aga mis see kehapilt õigupoolest on? 

Kehapilt

Sinu kehapilt on see, kuidas Sina oma kehasse suhtud. See võib olla negatiivne või positiivne. Üldiselt iga inimese kehas on midagi, mis talle väga meeldib ja vastupidi. See kõik moodustab kehapildi.

Positiivne kehapilt

Positiivse kehakuvandiga inimene on oma välimusega rahul ja tunneb end oma kehas hästi. Ta on võtab end sellisena nagu ta on ehk aktsepteerib. Ta ei pea end koledaks, kui ta kehas on midagi, mis talle ei meeldi. 

Tavaliselt peavad positiivse kehapildiga inimesed oma välimust vähem tähtsaks ja hindavad rohkem seda, kes nad inimesena on.

Negatiivne kehapilt

Negatiivne kehakuvand tähendab, et inimesele ei meeldi oma keha. Negatiivse kehapildiga inimesel on sageli mõtteid selle kohta, kuidas nad oma keha muudaks. Nad peavad olulisemaks inimese välimust kui sisemust. 

Võib esineda ka aegu, mil inimese kehapilt liigub nende kahe vahel edasi-tagasi. Kehapilt on tihedalt seotud enesehinnanguga ja sellega, kuidas endasse suhtume.

Allikad: Peaasi ja Spunout veebilehed

Artikli toimetas noorteinfoportaal Teeviit juunior peatoimetaja Liise Timmo

Skip to content