Search
Close this search box.
OTSI

Kuidas oma kehasse paremini suhtuda?

Positiivne kehapilt ehk enda kehasse hästi suhtumine on väga oluline. Kui oleme oleme rahul sellega, millised oleme, seda parem ja tervem on ellusuhtumine. See, kes vaatab Sulle peeglist vastu, on keegi, kes on Sinuga terve elu! 

Siin on Sulle mõned nipid, kuidas saada endale positiivne kehapilt: 

Sinu mõttemaailmast algab kõik! Märka, kui mõtled halvustavatele mõtetele. Küsi endalt – miks sa niimoodi mõtled? Proovi asendada halvad mõtted headega – kui mõtled kehvasti, siis leia sinna kõrvale midagi, mis Sulle enda puhul meeldib.

Kanna riideid, milles tunned end mugavat ja enesekindlalt. Vali riideid selle järgi, mis sulle meeldib, mitte selle järgi, kuidas teistele muljet avaldada.

Mõtle, keda sotsiaalmeedias jälgid. Mis tundeid nad Sinus tekitavad? Millised on nende postitused? Kui jälgid kontosid, mis tekitavad Sinus halba enesetunnet, proovi mõneks ajaks nende kontode jälgimine lõpetada. Märka, kuidas end siis tunned.

Tee nimekiri enda headest omadustest, mis ei ole seotud su välimuse ja kehaga. Igal inimesel on oma sisemine ilu – leia enda oma üles! Õpi oma loomust armastama. Välimus muutub ajas, kuid sisemus nii lihtsalt mitte. 

Treenimise eesmärk ei pea alati olema kehakaalu või kuju muutmine. Liikuda võib ka selleks, et oleks parem tuju ja hea olla. Sportides hakkab keha tootma õnnehormoone, mis teevad Sind rõõmsamaks. 

Miks liikumine ja sport on Sulle hea? Selle kohta saad lugeda siit

Väldi enda võrdlemist teistega. Oleme kõik erinevad ja seda tuleb mõista! Iga inimene on omamoodi ilus. Pole võimalik olla samasugune nagu mõni sõber või kuulsus. 

Võta oma erinevused omaks. Oluline on end võtta sellisena nagu oled. Kõigil on midagi, mida nad enda juures ei armasta ning see on täiesti okei! See käib elu juurde. 

Allikad: Peaasi ja Spunout veebilehed

Artikli toimetas noorteinfoportaal Teeviit juunior peatoimetaja Liise Timmo. 

Skip to content