Igal inimesel on kehapilt ehk mõte sellest, kuidas ta suhtub iseendasse. Kehakuvandit mõjutavad mitmed asjad. Oluline on neid teada ja tunda, et märgata kui need hakkavad mõjutama kehapilti.
Sotsiaalmeedias veedab noor suure osa oma ajast. Tihti jagatakse seal ilusamat poolt oma elust – parimaid hetki, võite ja saavutusi. Samamoodi ka kaunimat poolt oma kehast. Pildid on poseeritud ja töödeldud. See aga loob ettekujutuse, et iga keha peakski selline olema.
Teinekord võivad kõige lähedasemad inimesed haiget teha. Inimesed ei kujuta ette kui suur jõud on sõnal. Enda arust tehakse nalja, kuid tegelikkuses võib see teisele väga haiget teha ja kehapilti mõjutada. Kui keegi ütleb midagi, mis Sind häirib, anna talle sellest teada!
Me elame kultuuris, mis pöörab suurt tähelepanu toitumisele ja vormisolekule. Pidevalt kaalust ning suurusest rääkimine julgustab inimesi keskenduma ideaalkaalu või kehatüübi saavutamisele.
Iseendaga tegelemine ja treenimine on täiesti okei seni kuni see toob Sulle positiivseid emotsioone. Hetkest, mil treenimine ja iluideaali poole püüdlemine hakkab tooma Sulle pettumust ka siis kui oled olnud tubli ja töökas, siis see pole enam tervislik.