Osale noorteinfo meistriklassis: rahvusvaheline noorteinfo

Haridus- ja Noorteamet kutsub osalema 23. oktoober 2024 kell 11.30–17.00 noorteinfo meistriklassis, mis keskendub rahvusvahelisele noorteinfole. 

Osalema on oodatud noorsootöötajad ja noortega töötavad spetsialistid, kes puutuvad oma töös kokku noorteinfoga ehk noortele suunatud informatsiooni koondamise ja vahendamisega.

Meistriklassis: 

  • tutvustame, mis on rahvusvaheline noorteinfo ja kust seda leida; 
  • arutleme, kuidas koondada ja vahendada noortele infot rahvusvaheliste võimaluste kohta ning toetada noorte infovajadusi; 
  • tutvustame, millised võimalusi pakuvad Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse programmid noorele ning spetsialistidele.  

Mis on rahvusvaheline noorteinfo?

Rahvusvaheline noorteinfo ei ole igasugune info nii noortele kui noorsootöötajatele rahvusvaheliste või väljaspool koduriiki võimaluste kohta. Rahvusvaheline noorteinfo on noortele arusaadavas keeles, kujul, vormis koondatud ja vahendatud info rahvusvaheliste võimaluste või pakkumiste kohta, mida noor saab iseseisvalt ja/või täiskasvanute sekkumiseta ette võtta/ osaleda ja muidugi toetades seeläbi noore mobiilsust! Oluline on ka turvalisuse ja ennetustöö komponent – on juhtumeid küll, kus noor läheb lapsehoidjaks, kuid satud hoopis inimkaubanduse ohvriks. Kõik alates AUPair programmidest kuni välismaal töötamise või elamise kohta, EL võimalused ja kasud jms.

Meistriklassi läbiviijad on Haridus- ja Noorteameti noorteosakonnast Kadri Koort ning Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuuri noorteprogrammide keskusest Laura Kiviselg ja Anett Männiste.  
 
Meistriklass toimub Tallinnas, Euroopa Elamuskeskuses (Rävala pst 4, Tallinn).
 
Registreerumine on avatud kuni 9. oktoobrini 2024.

Skip to content