Meediapädevuse aastakonverents 2023

25.–26. oktoobril 2023 toimub Tartu AHHAA keskuses meediapädevuse aastakonverentsile “Meediaharidus 2.0: ära usu hundijuttu!“ 

Oodatud aastakonverents koos kriitilise mõtlemise meistrikursusega toob esimesel päeval lavale järgmised teemad:

  • Uued õppekavad ja meediakirjaoskus – mida on õpetajatel kindlasti vaja teada?
  • Millised on meediakirjaoskuse õpetamise uued suunad ja edulood nii Eestis kui ka Baltikumis?
  • Laste ja noorte meediatarkus ning kodu ja kooli koostöö selle kujundamisel.
  • Kuidas saab haridustöötaja sotsiaalmeedia enda kasuks parimal moel tööle panna?

Konverentsi esimese päeva ametliku programmi lõpetab pidulik autasustamistseremoonia, kus Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt autasustatakse Eesti parimaid meediapädevuse edendajaid nii formaalses kui mitteformaalses õppes. Seejärel ootame huvilisi jalutuskäigule sügiseses Tartus, kus meediauuringute kaasprofessor Maria Murumaa-Mengel ja kunstnik Sirje Joala tutvustavad meedia ja tänavakunsti seoseid. 

Teisel päeval annavad eksperdid praktilisi soovitusi tehisintellekti kasutamiseks. Tutvustatakse uusi tööriistu sotsiaalmeedias vandenõuteooriate ära tundmise õpetamiseks. Antakse nõu, kuidas suunamudijate audiovisuaalseid sisusid analüüsida. Õpime, kuidas erinevas vanuses, info- ja keeleruumis tegutsevate laste meediapädevust arendada. Kogu päeva jooksul on võimalik digimaailmaga seotud kaasuste osas politseinik Maarja Punakult nõu küsida.

Registreerimine ja piletid

Konverentsi ajakava on leitav Rahvusraamatukogu veebilehelt, jooksev info Facebookis ning pileteid saab osta Fientast (kõikide piletite nägemiseks tuleb klõpsata “Osta pilet”). Osaleda saab nii ühel kui mõlemal päeval. Pileteid on piiratud arv!

Meediapädevuse aastakonverentsi korraldavad Eesti Rahvusraamatukogu ja Tartu Ülikool koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga, Euroopa Komisjoni esindusega Eestis, Saksa Liitvabariigi Suursaatkonnaga ning Politsei- ja Piirivalveametiga.

Artikli toimetas noorteinfoportaal Teeviit noorteinfo peaekspert Kaie Pranno.

Skip to content