#kannankiivrit kampaania uus formaat võeti hästi vastu

Kevadisel koolivaheajal 25. aprillist 1. maini toimusid üle Eesti noortekeskustes kiivritöötoad, millest sai osa tuhatkond noort.

Kampaania eesmärk oli tõsta noorte (eelkõige 7.-15.aastaste) teadlikkust kiivrikandmise kohustusest ja vajalikkusest erinevate kergliikuritega liigeldes (ratas, tõukeratas, rula jne). #kannankiivrit kampaaniasse registreerus 68 noortekeskust, mittetulundusühingut ja kooli üle Eesti. Töötubades räägiti, miks on vajalik kiivri kanda ning kuidas seda õigesti teha. Kõik osalejad said ka tuunida oma kiivreid kampaania kleepsudega. Palju elevust tekitas ka minikiivri katse, kus sai munale pähe panna minikiiver ja siis see maha kukutada.

Noorsootöötajad hindasid kampaaniat positiivselt: “Vajalik algatus ja tore, et kampaanias osalemine oli tehtud väga lihtsaks ja paindlikuks. Selline kiivrikampaania võiks olla igakevadine, väga kasulik kindlasti!”. Lisaks toodi välja, et selliseid ühiseid kampaaniaid ja algatusi võiks olla rohkem.

Julgustame noorsootöötajaid ka suvel tähelepanu pöörama kiivrikandmisele – vajaliku lisatuge materjalide näol saab nii teeviit.ee veebist kui ka Transpordiameti liikluskasvatus.ee lehelt.

Kampaaniat viisid läbi Haridus- ja Noorteameti noorteinfo portaal Teeviit ja Transpordiamet.

Skip to content