Euroopa noorteinfo päev 2025: kuidas mõjutab AI meie igapäevaelu?

Selleaastane Euroopa noorteinfopäeva kampaania #OwnTheAI uurib tehisintellekti rolli informatsiooni loomisel, tarbimisel ja levitamisel. Kampaania eesmärk on aidata noortel mõista AI mõju igapäevaelule, tuues esile nii selle plussid kui ka võimalikud miinused.

Tehnoloogia mõju igapäevaelule
Tehnoloogia mõjutab üha enam meie igapäevaelu, muutes meie igapäevased valikud ja tegevused. Kampaania #OwnTheAI eesmärk on selgitada, kuidas AI võib meie elu lihtsustada, kuid samas tekitada ka piiratud ligipääsu erinevatele võimalustele. Kas AI muudab elu paremaks või teeb meid liiga sõltuvaks tehnoloogiast, milleta ei oska enam elada? See teema on eriti aktuaalne, kuna noored veedavad üha rohkem aega digitaalsetes keskkondades, kus tehnoloogia on meie igapäevaelu lahutamatu osa.

Millal ja kuidas saab kampaaniast osa võtta?
Kampaania toimub 1.–18. aprillil 2025. Selle jooksul jagatakse noorteinfoportaali Teeviit sotsiaalmeediakanalites (FacebookInstagramTikTok) infot erinevatest AI-ga seotud keskkondadest, käsitledes nii eeliseid kui ka väljakutseid. Teemadeks on näiteks vestlusrobotitega suhtlemise võimalused ja väljakutsed, muusikarakenduste piirangud ning sotsiaalmeedia illusioonid.

Kust leida AI teemal lisainfot?
Lisainfot AI ja meediapädevuse teemadel saab noorteinfoportaali Teeviit rubriigist “Meediapädevus”. Samuti on võimalik kuulata Teeviit Tulevikku podcaste ja vaadata videoid, mis käsitlevad tehisintellekti ja digitaalsete keskkondade mõju:

Kampaania korraldaja
Kampaania peakorradaja on Euroopa noorteinfo ja nõustamise agentuur ERYICA, mille tegevusi Eestis viib ellu ERYICA liige, Haridus- ja Noorteameti hallatav noorteinfoportaal Teeviit.

Euroopa noorteinfo päeva taustinfo
Euroopa noorteinfo päeva tähistatakse igal aastal 17. aprillil ja eesmärk on tõsta kogu Euroopas teadlikkust noorteinfo olulisusest.

Kui sind huvitab, kuidas AI on muutunud igapäevaelu osaks ja kuidas see mõjutab valikute tegemist, siis ära jää kõrvalt vaatama! Jaga postitusi ja oma kogemusi! 

Allikas: ERYICA veebilehe rubriik “European Youth Information Day
Autor: Anette-Clarissa Juht, Tallinna Ülikooli noorsootöö eriala 2. kursuse tudeng
Pilt: noorteinfoportaal Teeviit kujundus kampaaniakujunduste põhjal 

Skip to content