Search
Close this search box.
OTSI

Lasteabi annab nõu: mida teha, kui peres on suhted sassis?

Suhetest ja suhtlemisest saavad inimesed palju rõõmu, aga sellega võivad kaasneda ka mured ja probleemid. Suhtlemine täidab päevi koolis, kodus ja sõpradega olles. 

Head suhted ja suhtlemine on üks inimese suuremaid vajadusi ning sellepärast tunnemegi end kehvasti ja üksikuna, kui kellegagi mõtteid jagada pole või senised suhted on sassi läinud.

Lugusid, kus Lasteabiga võtavad ühendust murelikud lapsed või vanemad, lisandub iga päev. Tegelikult tahavad nii lapsed kui ka vanemad ainult head, kuid sellest hoolimata tuleb tülisid ikka aeg-ajalt ette.

Pole olemas perfektseid vanemaid ega lapsi. Heaks vanemaks saamise retsepti ei ole ja lapse sünniga ei saada kaasa kasutusjuhendit. Samuti ei saa laps olla sünnist saati kohe emale, isale meele järgi. 

Suhete areng ja kulg on püsivas muutumises ja vigade tegemine on lubatud ja normaalne. Püüd üksteist mõista ja üksteisest aru saada võiksid olla need teetähised, mis aitavad ristteel leida ühise suuna ning koos ikka ja jälle edasi minna.

Lasteabi 116111 on nõuandmise, kuulamise ja abistamise teenus. Nii lapsed kui täiskasvanud võivad sattuda olukordadesse, kus isiklikust kogemusest lahenduse leidmiseks ei piisa. 

Lasteabis aidatakse telefoni ja veebivestluse kaudu ning juhendatakse, kuidas mure lahendamisega edasi minna.

Lasteabiga saab ühendust võtta ööpäevaringselt, tasuta ja anonüümselt:

  • Telefonil 116 111;
  • veebinõustamine kodulehelt www.lasteabi.ee ja lasteabi mobiiliäpist.

Artikli toimetas noorteinfoportaal Teeviit juunior peatoimetaja Liise Timmo.

Skip to content