fbpx

YFU-ga välismaale: vahetusaasta plussid ja miinused

28.01.2019
Kaie Pranno, noorteinfo peaekspert

YFU arutas viie vahetusasatal käinud toreda noorega, mis on vahetusaastal käimise plussid ja miinused.. või õigemini vahetusaastal käimist takistavad hirmud. Artikli lõpus leiad ka info YFU 2019. aasta kevadiste infotundide kohta.


5 põhjust, miks vahetusaastal käimine on parim mõte!


  • Vahetusaasta on üüratu kogemus, mis annab Sulle julguse, enesekindluse ning eneseusu. Lisaks saad teadmise, et Sul on alati olemas teine pere ja sõbrad, kes ootavad sind avasüli.
  • Sõbrad üle maailma. Vahetusõpilased õpivad tundma palju uusi inimesi mitte ainult vahetusriigist, vaid ka mujalt, sest vahetusaastal olles korraldab sealne YFU ka palju kokkusaamisi ja seminare, kus on vahetusõpilasi üle maailma. Tänu sellele võib Sul üks hetk olla sõpru Ladina- Ameerikast, USAst, Jaapanist, Egiptusest, keda saad tulevikus ka külastada.
  • KEEL! Kindlasti ei saa ka mainimata jätta seda kohalikku keelt, mille Sa seal aastaga selgeks saad ja pisikese praktikaga edaspidi ka valdad. See pole lihtsalt keeleoskus vaid võimalus, mis võib tulevikus avada veel palju uksi ning kindlasti lihtsustab see ka reisimist! Oled mõelnud, et tahaksid tulevikus asuda mõnda välisülikooli? Siis tasub alustada vahetusaastal keele ja kultuuri selgeks saamisega.
  • Kooliväline tarkus. Vahetusaasta on midagi, mida õpikus ei ole ja koolis ei räägita.
  • Tööandjad hindavad väliskogemust. On teada, et vahetusaastal käinud noored on julgemad, sihikindlamad ning teotahtelisemad.

Hirmud, mis takistavad vahetusaastale minemist:


  • Kas aasta on liiga pikk aeg? Vastupidi, vahetusaasta möödub liiga kiirelt!
  • Kas jään klassi kordama? Paljud noored loobuvad vahetusaastale minemisest klassikursuse kordamise hirmus. Tegelikult aga annab see võimaluse mõelda, mida sa tahad järgmiseks enda elus teha ning mida õppima minna? Kuhu õppima minna? Mida mul selleks vaja on? Sageli omandavad vahetusõpilased just need teadmised vahetusaastal olles.
  • Kas mu Eesti sõbrad jäävad ikka alles?Enne vahetusaastat pidasin enda jaoks miinuseks selle, et tagasi tulles pean klassi kordama ning kartsin, et mu sõbrad unustavad mu ära. Olles nüüd tagasi vahetusaastalt nägin, et see ei ole tegelikult nii. Ükski hea sõber ei unustanud mind ära, vaid hoopis vastupidi. Suhtlen paljude tuttavatega rohkem kui enne vahetusaastat. Enam ma ka ei leia, et klassi kordamine oleks halb asi. Vahetusaastaga kasvas mu motivatsioon õppida ning tänu sellel on mul kindlasti nüüd ka paremad hinded ning minu suhtumine kooli ja õppimise osas on kindlalt muutunud.“- Iiris Issak, Saksamaa 2016/17

Vahetusaastal on kindlasti palju rohkem plusse kui miinuseid ning kõik miinused saab mõtestada positiivseks.


Vahetusaasta on kogemus, mida ei  ole võimalik niisama lihtsalt kodus elades kogeda. Ühtlasi ei piirdu see kogemus ka sellega, et jätad enda kodustega aastaks ajaks hüvasti. See annab elukogemuse, mida hindavad ülikoolid, tulevased tööandjad ning ühiskond üleüldiselt.

Enam ma ka ei leia, et klassi kordamine oleks halb asi. Vahetusaastaga kasvas mu motivatsioon õppida ning tänu sellel on mul kindlasti nüüd ka paremad hinded ning minu suhtumine kooli ja õppimise osas on kindlalt muutunud.“ – Iiris Issak, vahetusõpilane Saksamaal 2016/17


Oled vahetusaastast huvitatud? Osale YFU infotundidel!


YFU korraldab terve kevade jooksul infotunde Tartus ja Tallinnas, kus sa saad vastused kõikidele oma küsimustele seoses vahetusaastaga. Infotunnid toimuvad veebruaris, märtsis ja mais. Rohkem infot infotundide kohta otsi SIIT.

Avaldatud aatstal 2019

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend