Kogemuslugu Viljandimaa noortelt: fotograafia kursused

14.11.2018
Kaie Pranno, noorteinfo peaekspert

Viljandimaa noored märkasid, et nende seas on mitmeid noori, kes soovivad tegeleda fotograafiaga, kuid neil puudus julgus, oskused ja ka varustus. Noored vajasid harivat hobi, võimalust luua uusi tutvusi ja veeta kvaliteetset aega õues. Noored otsustasid oma idee teostamiseks esitada projekti Nopi Üles! fondi. Loe lähemalt Viljandimaa noorte kogemusloost.


Millal ja kuidas sündis idee alustada fotograafia kursustega?

Alustasime 2018. aasta juunis fotograafia kursuste planeerimist. Põhjus seisnes selles, et piirkonna noortel oli huvi fotograafia vastu, kuid puudus oskus, julgus ja vahendid sellega tegelemiseks. Planeerisime fotograafia kursuste raames viia läbi erinevaid teadmisi arendavaid koolitusi, näiteks kuidas pildistada drooniga, kuidas pildistada öist taevast ja kuidas olla meisterkäsi toidufotograafia alal. Lisaks planeerisime erinevaid üritusi ja konkursse ning Instagrami konto avamist.

Millised olid esimesed sammud kursuste alustamisel?

Projekti alguses uurisime spetsialistidelt millist kaamerat osta. Meil oli vaja midagi, mis sobiks nii algajatele, kui ja edasijõudnutele. Meile soovitati Canon EOS 77D, sest sellel saab valida erinevaid programme, nii edasijõudnutele kui algajatele. Veel soetasime mälukaardid, objektiivi ja kaamerakoti. Lisaks ostsime veel fotograafia online-kursuse materjalid.

Millised kursused on noortele toimunud ja kuidas need õnnestusid?

Kõige esimeseks kursuseks oli astrofotograafia kursus. Kartsime, et see jääb algajatele kohe liiga keeruliseks, kuid meid aitas selle läbiviimisel spetsialist. Selle kursuse jaoks tuli soetada lisavahendeid teleskoopide jaoks, et astrofotograafia üldse võimalik oleks. Kõikidest kursustest oli see kursus kõige ebapopulaarsem, kuid see-eest kõige sisukam ja põhjalikum.

Teiseks kursuseks oli toidufotograafia kursus, mille viisime läbi ise veebipõhiste materjalidega. Õppisime toidufotograafia algteadmisi, kompositsiooni, valgustust ja muid teemasid. Tegime pildistamise ajal eksperimente ning võrdlesime tulemusi. Samuti proovisime, et milline objektiiv on parim toidufotograafia jaoks.

Järgmiseks oli meil droonifotograafia ja portreefotograafia kursused. Viisime kaks kursust samal ajal läbi, sest drooni lennutada ja sellega pildistada sai korraga ainult üks inimene. Droonifotograafia kursust viis läbi Kevin Kohjus, kes tõi kohale enda drooni. Tema õpetas meile ka portreefotograafia algteadmisi, tuntumaid ja parimaid poose, taustavalikuid, objektiivivalikuid ning kuidas erinevaid fotoelemente saaks huvitavalt kasutada.

Toimus ka algteadmiste kursus, kus õppisime näiteks mis on ISO, säriaeg, white balance, avaarv, säritus, teravusulatus ning tutvusime ka fototöötusprogrammiga Adobe Photoshop.

Mida kursus teile kõige enam andis ja mida arendas?

Kursuse käigus said kõik igal ajal ka kaamerat ning muid tarvikuid laenata, et eksperimenteerida ning oma oskusi parandada. Tegime ka Instagrami konto Viljandivallafotograafid, kust näeb tehtud pilte. Kursuse lõpus kuulutasime välja ka fotokonkurssi ,,Minu kaunis Viljandi vald’’.

Mida soovitate teistele noortele?

Soovitame kindlasti ka teistel sarnast projekti läbi viia, sest see on hariv, lõbus ning seeläbi leiab uusi sõpru ja tuttavaid.

Tekst: Viljandivallafotograafid NopiÜles blogis. Avaldatud portaalis 2018. aastal.


Jälgi Viljandi valla noorte fotograafia tegemisi Instagram’is.


Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend