Mis on Eesti Gaidide Liit? Viis head põhjust liitumiseks!

Kas oled kuulnud Eesti Gaidide Liidust? Kas tead, millega liit tegeleb ja millise panuse annab noorte elu edendamiseks? Võib olla tunned hoopis huvi, kuidas kambaga liituda ning kõigest toimuvast osa saada? Igal juhul on see artikkel loodud just Sinule.

Eesti Gaidide Liit on vabatahtlikkusel põhinev noorteorganisatsioon, mis toetab õppimist läbi tegutsemise ja seikluste, koolituste ning laagrite. Liikmete korraldatakse igakuiseid üritusi, olgu selleks siis näiteks matk sõprade seltsis, koolitus meelepärasel teemal või elamusterohke laager, kus pannakse proovile oskus lõkkel toitu valmistada, ehitisi püstitada või veemängudes võistelda. Samas ollakse südames eestlased ning seistakse sirge seljaga ka vabariigi aastapäeva paraadil sini-must-valget lippu hoides või esindame koduseid noori välismaistes laagrites või konverentsidel. Enese arendamiseks on ruumi igal suunal ja igav ei hakka mitte kellelgi.

Kas kõlab juba põnevalt? Julgustame sind veel lähemalt uurima viie laheda punktiga, miks on väärtuslik olla gaid.

Kogemusi ja mõtteid jagab pikaaegne gaid Kaire Jürgenson.

  • Kõige alustala – inimesed. Gaidlus on perekond ja kõik on omad. Olen südames gaid olnud 12 aastat ja võin meelerahus öelda, et rohkem kui pooled lähedased inimesed, kellega igapäevaselt suhtlen ja kellele loota saan, on mu ellu sattunud läbi gaidluse. Ülejäänud on mu bioloogilised pereliikmed.
  • Maailm on mulle valla. Igal suvel avastan ennast jälle minibussist, lennukist või jalgrattalt, teel mõnda senini avastamata paika, seltsiks ei keegi muu kui gaidid. Võimalusi rahvusvaheliseks tegutsemiseks on nii seiklushimulistele, kelle suurim soov mägesid vallutada kui ka neile, kellele pakub pinget riikidevaheline poliitika või majanduslikud suhted.
  • Värske õhu mürgitus võib tõesti päris olla. Olles gaid, veedan suurema osa suvest looduses matkates, telke püstitades või lõkke ümber lauldes. Telefoni vaadata mäletan sel ajal harva, ka kellajast pole täpselt aimu, kuid see-eest tean aina rohkem ja rohkem seltskonnamänge ja viise ise sauna ehitada. Kas teadsid, et maitsva vegansupi saab kokku keeta looduses leiduvast pea igas Eestimaa paigas? Tuleb lihtsalt olla loov.
  • Mul on oma hääl ja Sinul on ka! Gaidid on esindatud erinevatel konverentsidel, paljudel on avanenud võimalus kohtuda erinevate suursaadikutega ning mõnel tublimal isegi presidendiga. Erinevatel noorteplatvormidel on meie arvamus ja seisukoht esindatud ja pole ühtegi põhjust, miks sina ei võiks olla see, kes seisab kõikide organisatsiooni kuuluvate noorte heaolu ja rõõmu eest.
  • Viiendaks aga kindlasti mitte viimaseks heaks põhjuseks, miks on gaid olemine lihtsalt kõige parem asi, on kogemused, kogemused ja veel väärtuslikumad kogemused. Tahad proovida kätt laagri korraldamises? Meiega saad! Sulle pakub huvi endast nooremate toetamine, harimine ja motiveerimine? Gaidlus on Sinu jaoks loodud! Tahaksid teada, mis tunne on ise lauamängu luua? Meil on kogemus juba olemas ja jagame seda Sinuga suurima hea meelega. Tahad kuhugi kuuluda? Olla kellegi tagala, abikäsi ja parim kaaslane? Meie ootame sind!

Kui mõni lause sind kõnetas või tunned muidu huvi, oled alati oodatud meie tegevust lähemalt uudistama. Tuleb ainult e-mail teele (info@gaidid.ee) saata ja juba oledki kutsutud järgmisele üritusele, olgu selleks siis suvelaager, motivatsioonipäevad või näiteks lasterühma juhtimise koolitus. Uksed on avatud ja gaidid valmis ennast tutvustama!

Koostatud Eesti Gaidide Liidu allika põhjal 2018. aastal.

Skip to content