fbpx

Uus rahamäng Cashy õpetab raha kasvatama

29.03.2022
Maris Praats, sisuloome tiimijuht

Eestlased on loonud uue rahamängu Cashy. Mängus võisteldakse sõpradega, kes suudab 10 aasta jooksul suurendada enim oma varasid, püsides samal ajal õnnelik. Mängida saab aadressil www.cashygame.com. 

Cashy on tasuta simulatsioonimäng elust ja rahast. Mäng on nagu päriselu: on võimalik muuta oma igakuiseid kulusid, suurendada tulusid, teha oma ettevõte ja investeerida näiteks aktsiatesse ning krüptorahasse. Mängu mängitakse telefonis ning arvutit kasutatakse ekraanina, kus on näha edetabelit, uudiseid ja mängijate tegevusi. Üks mäng kestab ligikaudu 40 minutit. 

“Me alustasime Cashy, et aidata inimestel vältida rahalist stressi. Mänguga soovime inspireerida mängijat kasvatama enda varasid. Näidata, et rahatargalt käitudes on väga realistlik omada näiteks 100 000€. Püüame seda teha lõbusa mänguga, tuues inimesele ka naeratuse näole,” ütles Cashy asutaja Mart Vainu. 

Cashyt saab mängida aadressil www.cashygame.com. Arvutis tehakse mänguruum ja seejärel saab telefoniga liituda, kasutades mängukoodi. Mäng on mõeldud mängimiseks pere ja sõpradega, klassiruumis õpilastega ning seminaril publikuga. 

Mäng on seni olnud testimiseks kättesaadav õpetajatele ning ka Eesti rahatarkuse eestvedajatele. 

“Olen Cashyt mänginud nii 7. klassi kui gümnasistidega ning kõigile oli see omamoodi väljakutsuv ja põnev. Minul õpetajana on hea meel, et on tehtud mäng, mille loomisel arvestatakse päriselu ja mitte ainult raha kokku kahmamist, vaid ka mängija heaolu ja õnnelikkust,” kommenteeris Tamsalu ja Tapa Gümnaasiumi majandusõpetaja Liis Järvamägi. 

“Rahatarkus on vajalik oskus igapäevaste otsuste langetamisel, et nii täna kui tulevikus oleks inimesel hea olla. On vaid rõõm, et noored selle teema vastu järjest enam huvi tunnevad. Nüüd on olemas kõigile kättesaadav ja mänguline lahendus, mis on ühtlasi ka õpetliku sisuga,” lisas rahandusministeeriumi rahatarkuse koordinaator Liisi Kirch. 

Cashy on Eestis loodud simulatsioonimäng elust ja rahast, mis avalikustati märtsis toimuva rahatarkuse kuu raames. Mängida saab tasuta aadressil www.cashygame.com.

Artikkel loodud Cashy pressiteate põhjal. Avaldatud 2022. aastal.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus