fbpx

Uued tutvused, rohkem enesekindlust ja avaram silmaring ASSE õpilasvahetusega

Õpilasvahetuse programm ASSE Eesti MTÜ pakub noortele võimalust minna välismaale vahetusõpilaseks nii põhikoolis, gümnaasiumis kui ka ülikoolis. Kõik vahetused toimuvad läbi rahvusvahelise võrgustiku.

Noortel on võimalus minna kas suveks, semestriks või aastaks välismaale, gümnaasiumi või ülikooli. Kõik vahetused toimuvad ASSE rahvusvahelises võrgustikus. Programmi eestvedajad aitavad noori dokumentatsiooni korraldamisel, keeletesti ning nõustamisega kogu perioodi jooksul. Lisaks pakutakse ka tuge toetajate otsimisel ja stipendiumeid, sest välismaal õppimine on kulukas.

Noored tunnevad huvi erinevate programmide vastu, kuid kõige populaarsem vahetusaasta keskkooli ajal piirkonna osas on peamiselt Euroopa. Valikus on aga näiteks ka Ameerika Ühendriigid, Kanada, Lõuna-Korea, Hiina.

Miks valida ASSE oma vahetusaasta programmi kujundajaks?

 • Alati piisavalt õpilaskohti
 • Soodsamad programmi osalustasusid
 • Puudub taotlusmaks
 • Stipendiumikonkurss kaks korda aastas
 • Sponsorite otsimise võimalus aastaringelt
 • Lihtne taotlusprotsess
 • Personaalne ja professionaalne lähenemine
 • Programmi lõppedes on võimalus vabatahtlikuna kaasa lüüa ja sõnumit edasi kanda

Programm sobib sulle, kui:

 • sul on vanust 14–18 aastat;
 • soovid kogeda elu välismaal, veeta kooliaasta kohalikus gümnaasiumis või ülikoolis ning elada kohalikus peres;
 • tahad õppida uut keelt ja kultuuri ning leida uusi sõpru üle kogu maailma;
 • oled julge, aktiivne, ettevõtlik, tolerantne, vastutustundlik ja hea suhtleja.

Oma kogemusi seoses õpilasvahetusprogrammis osalemisega jagab Rakverest pärit 17-aastane Elisabeth.

Kõige olulisemaks kogemuseks pean​​ seda, mis toimus vahetusõpilaseks pürgimisel Eestis. Kogu see protsess oli uus, keeruline ja emotsioonide rohke. Kuna vahetusaastal osalemise eest tuleb tasuda, seadsin endale eesmärgiks koguda võimalikult suur summa sponsorite ja heade inimeste abiga. Pärast infotundi sponsorlusest olin juba valmis alla andma, sest väga palju positiivsust see mulle ei sisendanud.

Pärast paari päeva kosumist otsustasin siiski kirjutada sponsorkirja ja saata see lähedal asuvatesse ettevõtetesse. Kirjad teel, jäin ootama. Ooteaeg tundus tohutult pikk ja ikka ei ühtegi vastust. Paar-kolm nädalat möödunud, võtsin kätte telefoni ja asusin helistama. Tegelikult kõlab see praegu lihtsamalt, kui see ​​​oli… ​​ Hoovõtmine ja ettevalmistus esimese kõne tegemiseks võttis mul neli tundi aega ja ka siis​​​ ei vastatud. Kokkuvõte aga on see, et märtsi alguses oli meil sponsorkoolitus ja märtsi lõpuks oli mul koos rohkem kui pool summast. Sihikindlus viib sihile või mis!?

Pöördumine asutuste poole ja suhtlemine firmajuhtidega andis mulle palju julgust ja tõstis enesekindlust, avardas silmaringi​​​ ning tekitas uusi häid tutvusi. Praegused kaks vahetusõpilase kuud on olnud minu jaoks, julgen öelda, suurepärased. Olen tutvunud nii paljude inimestega, kellest nüüdseks on saanud juba minu sõbrad.

Miks võiksid teisedki noored elus kogeda õpilasvahetust välismaal?

Kui see oleks minu teha, saadaksin iga noore vahetusõpilaseks, sest see, mida kogeb üks vahetusõpilane enne vahetusaastat ja vahetusaastal, on kirjeldamatult väärt kogemus. Jah, see on kulukas, kuid miski pole võimatu, kui ise oled agar ja tegutsed. See kõik on seda väärt! Mina olen väga tänulik ASSE-le, kes aitas mind palju ja leidis mulle ​​​pere just Sardiinias. Maailm on täis võimalusi, nagu meie pead on täis unistusi. Tegutse kohe!

Proovi uusi võimalusi ja tegutse oma unistuste nimel!

Koostatud Asse allika põhjal

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus