https://www.teeviit.ee/uleskutse-vaktsineerimiskeskused-ootavad-koiki-vahemalt-12-aastasi/

Üleskutse: Vaktsineerimiskeskused ootavad kõiki vähemalt 12-aastasi

19.07.2021
Maris Praats, sisuloome tiimijuht

Tahad käia sügisel koolis ja trennis? Praegu on parim aeg lasta end vaktsineerida.

Selleks, et peagi saabuvale sügisele võimalikult julgelt vastu minna – käia koolis, trennis ja ringis, lüüa kaasa projektides, olla sõpradega koos, tutvuda uute inimestega ja lahutada meelt – on parim lahendus lasta end vaktsineerida koroonaviiruse vastu. Vaktsineerida saavad Eestis kõik alates 12. eluaastast. Kui teha praegu esimene vaktsiinisüst, on veel piisavalt aega, et kooliaasta alguseks vaktsineerimiskuur lõpetada.

Vaktsineerimine on hetkel ainuke ja parim viis iseend ja oma lähedasi kaitsta. Vaktsineerimine annab nakatumiste hulga kasvades ja uute piirangute rakendumisel olulisemalt suurema tegutsemisvabaduse ning lihtsustab igapäevaseid toimetusi. Vaktsineeritud inimesed ei pea jääma lähikontaktsena eneseisolatsiooni, saavad lihtsamalt reisida ning külastada üritusi ilma testimata.

Vaktsineerimiskuuri toime kestab vähemalt aasta. Vaktsineeritutele antakse ELi vaktsineerimise digitõend, mis kehtib samuti vähemalt ühe aasta ja mida saab kasutada reisimisel ja üritustel.

Alaealistel palume vaktsineerima minna koos lapsevanema või seadusliku esindajaga. Vaktsineerima tulles tuleb kindlasti kaasa võtta isikut tõendav dokument. Kui tunnete end haigena või olete lähikontaktsuse tõttu isolatsioonis, siis tuleb vaktsineerimine edasi lükata. Neid, kes on COVID-19 haigust põdenud, oodatakse vaktsineerima 4-6 kuud pärast tervenemist ja neil tuleb teha vaid üks kaitsesüst.

Praegu saab paljudes maakondades vaktsineerida end ka eelregistreerimata.

Infot lähimate vaktsineerimispunktide kohta leiate: https://vaktsineeri.ee/covid-19/lahen-vaktsineerima/

Pildid originaal asub siin: https://pealinn.ee/2021/07/08/meedialiit-paneb-vaktsineerimise-hoogustamisele-ola-alla/

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend