fbpx

Tule koos sõbraga avatud teadusringide päevale!

4. detsembril toimub järjekordne üle-eestiline avatud teadusringide päev “Mõtle kui teadlane”. Kokku avab oma uksed üle 60 teadusringi üle Eesti (sh virtuaalsed ringid) ning valikus on mitmeid erinevaid tegevusi nagu robootika, programmeerimine, päikesesüsteemi uurimine, strateegilised seiklusmängud, meisterdamine, füüsika ja keemia katsete tegemine, mustkunst, loomade ja loodusmatkad ning palju muud. Oled oodatud koos sõbra või kogu perega! Ringidesse on vajalik eelregistreerimine, kuid osalemine neis on tasuta. Rohkem infot sinu maakonnas toimuvate ringide kohta leiad siit: www.huviring.ee.

Sel korral saavad toimuma erinevad keemia, füüsika- ja robootikaringid TalTech Virumaa kolledžis, Pernova Loodusmajas Pärnumaal oodatakse aga särasilmseid uurijaid ja noori ellujääjaid ning Karksi-Nuias avatakse sel päeval tüdrukutele suunatud tehnoloogiaring. Eesti Teadushuvihariduse Liidu enda e-huvikooli projekti raames avavad uksed e-huvitunnid „Värviline vesi“ ja robootikaringid Võrus. Igal aasta on võimalus seigelda ka looduses, sel korral näiteks LehtselJänedal või Tamsalus. Virtuaalselt on üle-eestiliselt võimalus osa saada tuntud mustkunstniku Irene Kivaste show’st, avastada liitreaalsust, osaleda digifotograafia tunnis, ehitada tolmuimeja või mängida robotitega.

Avatud teadusringide päev toimub sel aastal juba kolmandat korda. Eelmisel aastal avasid teadusinringid oma uksed peamiselt virtuaalselt, olles siiski menukad ja põnevust pakkuvad. Eelmisel aastal toimunud avatud teadusringide päeval osales pea 450 last ja noort koos peredega üle Eesti. Ka sel aastal toimuvad mitmed virtuaalsed ringid, mis annavad võimaluse lastele ja noortele osaleda huvipakkuvas ringis sõltumata nende füüsilisest asukohast. Enamus teadusringe toimuvad aga siiski kontaktsena, et teadust saaks päriselt vaadata, katsuda ja omavahel jagada. Teadusringide toimumisel arvestatakse kehtivate ohutusreeglitega.

Kõikide avatud huviringidega saab tutvuda aadressil www.huviring.ee. Avatud teadusringide päeval osalemine on tasuta, aga selleks on vajalik eelregistreerimine, s.o hiljemalt 01.12.2021. Kohtade arv on piiratud!

 
Eesti Teadushuvihariduse Liit korraldab juba kolmandat korda avatud teadusringide päeva „Mõtle kui teadlane“, juhtides tähelepanu loodus-, teadus- ja tehnoloogia (LTT) valdkonna huviringides õpitava olulisusele ning andes võimalikult paljudele lastele ja nende vanematele võimaluse teadushuviringe avastada.

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus