fbpx

Töötuba: Nutika e-demokraatiaga valeuudiste vastu

Valeuudiste kasvav hulk on tänases maailmas väga keeruline ning oluline väljakutse. Võttes arvesse selle seost demokraatlike protsessidega, muutub eriti raskeks – mida ja keda uskuda? Kuidas otsustada? Desinformatsiooni negatiivne mõju ületab riigipiire ja mõjutab seetõttu ka kõiki Euroopa Liiduga seotud teemasid.

Olukord pole siiski lootusetu – arukalt ja aktiivselt asja kallale asudes on võimalik neist takistustest mööda minna ning kindlustada usaldusväärse ühiskonna toimimist. Küsid kuidas?


Koostöö Kogu korraldab koostöös DD Stratlabiga 9.mail töötoa, mille raames käsitletakse valeuudiste ja demokraatia seoseid ning selle mõju kodanikuaktiivsusele. Töötuba on suunatud eelkõige valimisealistele noortele, eesmärgiga tõsta teadlikkust valeuudiste problemaatikast ning pakkuda nii noortele kui ka poliitikakujundajatele uuenduslikke lahendusi, kuidas valeinfoga paremini toime tulla.

Millal? Üritus toimub 9.mail kell 9.30-17.00 Tartus (Domus Dorpatensis, Raekoja 1).

Kus? Domus Dorpatensise ruumides (Raekoja plats 1, Tartu)

Mis seal toimub?

  • Töötoa jooksul annab Postimehe uuriva ajakirjanduse juht Holger Roonemaa ülevaate valeuudiste olukorrast Eestis, ning lisaks uurime seoseid valeuudiste ja kodanikuaktiivsuse vahel nii riiklikul kui rahvusvahelisel tasandil.
  • Kindlasti paneme rakendusse ka erinevad e-demokraatial põhinevad tööriistad, et valeuudiste seas paremini orienteeruda
  • Töötuba korraldab Koostöö Kogu ning sündmust viib läbi DD Stratlab.

Üritus on tasuta! Registreerumine on avatud kuni 25.aprillini.

Rohkem infot kogu.ee leheküljel ja Facebooki ürituselt.

Loe veel sarnasel teemal:

Meie partnerid

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus