fbpx
Infotuba

Teeviit X MTÜ Mondo: novembri filmisoovitused

Novembris soovitame vaadata Mondo Maailmakooli filmikogust kahte filmi vaimse tervise teemadel ja kolme digitaliseerumisega kaasnevatest varjukülgedest.


1. “Lihtsalt lapsed”
Liigutav lugu 12-aastasest Nicky’st, kelle vanematel pole piisavalt raha ning seetõttu sõltuvad nad Toidupanga abist. Nicky on rõõmus ja loominguline tüdruk, aga vahel kiusatakse teda koolis, sest tal pole piisavalt raha. Nicky leiab, et vaesust ei peaks häbenema.
https://maailmakool.ee/materjalid/12651/lihtsalt-lapsed/

2. “Väsinud end vihkamast”
25-aastane Laura tahab olla õnnelik, soovib luua perekonna ja teostada end oma valitud erialal füsioterapeudina. Kuid saatuse irooniana on just temal, kes peaks aitama teistel inimestel olla terve ja elurõõmus, juba aastaid raske haigus, mida paljud meie ühiskonnas veel haiguseks pea. Laural on anoreksia.
https://maailmakool.ee/materjalid/12505/vasinud-end-vihkamast/

3. „Tere tulemast Soodomasse“

Sünge ja nõiduslik film Ghana prügimäest, kus käideldakse peaaegu apokalüptilistes tingimustes Läänest toodud elektroonikajäätmeid.

https://maailmakool.ee/materjalid/16572/tere-tulemast-soodomasse/

4. „Interneti sõdalased“

Film inimestest, kes veedavad suure osa oma ajast interneti kommentaariumites. Film küsib, miks nii paljud inimesed kasutavad internetti teiste inimeste kiusamiseks ja ähvardamiseks.

https://maailmakool.ee/materjalid/13118/interneti-sodalased/

5. „Eksportides ohtusid“

Mida tähendab elektroonikajäätmete ümbertöötlemine reaalsuses? Hiina külade teeperved on täis rikastest riikidest eksporditavaid romusid ja tugevalt saastatud keskkond nõuab oma ohvreid kohaliku elanikkonna seast.

https://maailmakool.ee/materjalid/12338/eksportides-ohtusid/

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus