fbpx

Teeviit X MTÜ Mondo: mai filmisoovitused

01.05.2022
Maris Praats, sisuloome tiimijuht

Maikuus toome teieni valiku päriselu kangelastest, kes tegutsevad aktiivselt selle nimel, et paremat maailma luua. Mondo Maailmakooli dokumentaalfilmide kaudu kuuleme lugusid kliimaaktivismist, paneelmajade elanike lähendamisest ning inimlikuma linnakeskkonna loomisest. 

  1. Greta Põlvkond
https://maailmakool.ee/materjalid/26878/greta-polvkond/

9 noort naist Keeniast Ecuadorini, Prantsusmaalt Filipiinideni on asunud ambitsioonikasse ristisõtta kliimamuutuste vastu ning poliitilise ja korporatiivse maailma kliimaapaatia vastu. Streikidest kohtuteni, petitsioonidest rahvusvaheliste konverentsideni, teevad nad kõik endast oleneva, et peatada planeedi laastamine ning ehitada uusi ühiskondliku ja poliitilise elu vorme.

  1. Lasnamäe Kõplajad
https://maailmakool.ee/materjalid/16788/lasnamae-koplajad-vene/

Anton, Maria, Liina ja Liis rajasid Lasnamäe elamurajooni õitsva kogukonnaaia. Üheskoos kasvatavad paneelmajade elanikud siin omale maitsetaimi, köögivilju ja rohelist mõtteviisi. Kapsas, peet ja kõrvits on see, mis lähendab ning toidab inimesi.

  1. Uus Maailm
https://maailmakool.ee/materjalid/12666/uus-maailm/

Noorusliku lõbususe ja uljusega astus grupp Tallinna noori vastu kodulinnas toimuvatele arengutele, mis muudavad linna kui eluruumi elanikele ebamugavaks, linnale, kus naaber ei tunne naabrit ja autojuht on kuningas.

  1. Lihtsam viis: kriis kui võimalus
https://maailmakool.ee/materjalid/12653/lihtsam-viis-kriis-kui-voimalus/

Film Austraalia kogukonnast, kus püütakse aasta jooksul praktiseerida uut ja lihtsamat eluviisi. Selle aasta jooksul ehitatakse ökomaju, rajatakse põlde ning püütakse aru saada, mida on vaja kogukonnaelu edukaks toimimiseks. 

  1. Vaba tahe teeni linna
https://maailmakool.ee/materjalid/12481/vaba-tahe-teeni-linna/

Meditsiinitudeng Kristina on organisatsiooni „Serve the City“ vabatahtlike grupijuht ja ühel ilusal laupäeval suundutakse Kopli poolsaarel asuvasse supikööki. Eesmärgiks on ravida elu heidikute keha ja hingehaavu, jätta endast maha parem Tallinn. Kas maailma parandamine ongi nii lihtne ja lõbus nagu organisatsiooni reklaamis lubatakse?

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus