fbpx

Teeviit x MTÜ Mondo: kuidas korraldada ise filmiõhtut + filmide soovitused

Kui soovid oma koolis, noortekeskuses või sõpradega korraldada ühist dokumentaalfilmi vaatamist, siis siin on 5 sammu, mis sind selles aitavad. Muide, hea idee on Filmiõhtute sarja korraldamine teha kooli praktilise tööna.

1. Tee koostööd. Kui korraldad filmivaatamise koolis või noortekeskuses, siis leia õpetaja või noorsootöötaja, kes sind selles toetab. Tema saab sind vajadusel aidata, kasvõi sobiva ruumi ja tehnikaga või arvestab filmivaatamist praktilise tööna. Valmistu õpetaja või noorsootöötajaga kohtumiseks ette – vali film, mõtle välja kasud osalejatele, paku välja linastuse aeg. Võid vaatamise korraldada ka väikese õpilaspundi või sõpruskonnaga, kaasa sel juhul ka neid korraldamisse. 

2. Mõtle välja linastuse teema. Alusta filmivalikul sellest, mis teema sulle ja teistele õpilastele parasjagu huvi pakub või on aktuaalne. Juhul kui teema on liiga keeruline, ära hakka seda pärast filmi vaatamist üksi lahkama, vaid palu appi mõni külalisesineja või õpetaja.  

3. Vali sobiv film. Ühisvaatamiseks sobiva filmi leidmiseks tuleb teha natuke eeltööd. Võta arvesse vaatajate vanus ja huvid. Mondo Maailmakooli filmikogust saad filme otsida nii kategooriate kui ka vanuserühma järgi. Loe kindlasti sisututvustust ja võimalusel vaata ka treilerit. Pane tähele, et äärmuslikke teemasid käsitlev film võib tekitada tugevalt emotsionaalseid reaktsioone. Tugevaid tundeid ei pea kartma, aga mõtle läbi, kuidas inimesed saaksid tekkinud tundeid jagada. Abiks võib olla ka arutlemine teemal, mida juba tehakse, et filmis käsitletud probleemidega tegeleda ja mida meist igaüks teha saab.

4. Reklaami filmilinastust. Kui keegi sinu üritusest ei kuule, võid kindel olla, et keegi ei tule ka kohale. Kasuta reklaamimiseks näiteks sotsiaalmeediat, kooli ajalehte või riputa noortekeskuse seinale plakat. Kutsu isiklikult sõpru ja klassikaaslasi.

5. Valmista ette arutelu. Selleks, et filmis kõlanud mõtted ainult vaatajate peadesse ei jääks, on hea pärast filmi vaatamist teemal veel koos arutleda. Kutsu külalisesineja, valmista ette küsimusi või loo tabel, kuhu märkida juba vaatamise ajal tekkivad küsimused või emotsioonid (manusena kaasas näidisleht). Uuemate Maailmakooli filmiklubide juurde on lingitud ka töölehed või aruteluküsimused. Välja valitud filmi võiksid enne linastust ise ära vaadata, siis tead, kas kõik on tehniliselt korras ja saad ka arutelu ette valmistada. 

Abistavaid nippe leiad veel Mondo Maailmakooli filmiklubide kogemustest

***

Septembris soovitame Maailmakooli filmikogust vaadata neid filme:

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus