Teeviit X Mondo: oktoobri filmisoovitused

27.09.2022
Liis Enson, noorteinfo peaekspert

Muutuste, ärevuse ja stressiga toimetulek kriisisituatsioonis on muutunud maailmas aktuaalsemaks kui kunagi varem. Tundes abitust ja hirmu tuleviku ees on siiski oluline hoolitseda enda vaimse heaolu eest. See ei ole alati kerge, kuid toimetulekule aitavad kaasa juba väikesed sammud – märkamine ja teadlikkus abi saamise võimalustest. Järgnevad filmid aitavad sul läbi erinevate vaatepunktide jõuda jälile meid täna ümbritsevatele vaimset tervist mõjutavatele olukordadele. 

  1. Miss Manipulatsioon 

Film soostereotüüpidest ning sellest, kuidas peavoolumeedia ja popkultuur aitavad kaasa tüdrukute ja naiste ala-esindatusele võimupositsioonidel ning mõjutavad toimetulekut ja vaimset tervist. 

  1. Lihtsalt lapsed 

Film toob meieni liigutava loo 12 – aastasest tüdrukust, kes on pärit majanduslikult kehvemal järjel olevast perest. Rõõmsat, tarka ja loomingulist tüdrukut kiusatakse seepärast koolis. Vaesus on aga miski, mida ei peaks häbenema. 

  1. Õppetunnid 

Film räägib meile loo 17 – aastasest Somaalia põgenikust Ungaris. Põgenikuna uues kultuuris kohanemine ja hakkama saamine on raske ning katsumusterohke. Mõju võib avalduda eelkõige inimese enda identiteedile ja vaimsele tervisele. 

  1. Lõksus 

Film toob meieni tänapäevase orjanduse ohvriks langenud naise põgenemise loo, mis toimus kõige ootamatumas kohas, Euroopa südames. 

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend