Teeviit X Mondo: novembrikuu filmisoovitused

06.11.2022
Liis Enson, noorteinfo peaekspert

Novembris tähistame noorsootöö nädalat ja fookuses on loovus ja eneseareng – oma potentsiaali avastamine ja kire leidmine; eduelamus ja eneseareng. Seega toome sel korral teieni filmid erakordsetest noortest, kelles on kirg muuta maailma. Mõnusat vaatamist!

  1. Vaba Tahe – Gruusia kompanii

Vaba tahe on tempokas dokumentaalseriaal, mis jälgib eestlastest vabatahtlike tegemisi Eestis ja laias ilmas. Film “Gruusia kompanii” toob meieni tudengi ja kaitseliitlase Madis Kase, kes tegutseb vabatahtlikuna Gruusia endises tööstuslinnas nimega Rustavi. Koos teiste vabatahtlikega on Madise ülesandeks luua Rustavi linna noortele aktiivseid vaba aja veetmise võimalusi. Raskeks teeb aga olukorra see, et kohalikud noored ei ole sellest huvitatud. Pingutused, mida Gruusia missiooni õnnestumiseks vaja läheb, näed juba filmi vaadates. 

  1. Neidis

Film räägib inspireeriva loo 24- aastaselt koolist väljalangenud Tracy Edwardsist, kes oli kokk liinilaeval, kuid läks kipperiks laevale, mis osales aastal 1989 võidusõidul ümber maakera. Kuni Tracy unistust seadsid kahtluse alla kõik ümberringi, siis loo peategelase soov oli tõestada kogu maailmale, et ka naiskond on võimeline ümber maailma sõitma võrdselt meestega. Ta pani kõik mängu, et üldse starti pääseda: pantis kodu, ostis kasutatud aluse ja pani kokku erakordse naiskonna.

  1. Greta põlvkond

Greta põlvkond on film noorte naisaktivistide Ridhima, Helena, Sixtine, Jamie, Marinel, Lilly, Melati, Elizabeth ja Nicole tegevustest. Keeniast Ecuadorini ja Prantsusmaalt Filipiinideni on nad asunud ambitsioonikasse ristisõtta kliimamuutuste vastu ning poliitilise ja korporatiivse maailma kliimaapaatia vastu. Nooraktivistid teevad kõik endast oleneva, et peatada planeedi laastamine ning ehitada uusi ühiskondliku ja poliitilise elu vorme. Filmis põimuvad 9 noore naise portreed, vanuses 12–23, keda vaatamata kultuurilistele erinevustele ühendab üks ühine eesmärk: saavutada lõpuks kliima- ja sotsiaalne õiglus.

  1. Ouaga tüdrukud

Dokumentaalfilm Ouaga tüdrukud räägib Burkina Faso pealinnas Ouagadougous tegutsevast  kutsekoolist, kus Aafrika jaoks olulise asjana saavad õppida tüdrukud, ja vähe sellest, nad õpivad automehaanikuteks! Chantal, Bintou, Rose ja Dina on õppurid keretööde osakonnas ning nende päevad mööduvad lihvides, värvides, kereplekki sirgendades ja matemaatika ülesandeid lahendades. Tegemist on särtsu täis täiskasvanuks saamise looga kaootilises, ent elurõõmust pakatavas Aafrikas. 

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend