Teeviit X Mondo: juuli filmisoovitused

30.06.2022
Liis Enson, noorteinfo peaekspert

Juulikuus kutsume sind vaatama dokumentaalfilme, mis räägivad suhetest. Filmid avavad armastust ja suhteid erinevate põlvkondade vahel. Räägime ka menstruatsioonist, mille tõttu mitmel pool maailmas naised ikka veel oma elu ja tervisega riskima peavad. 

  1. Südameasi https://maailmakool.ee/materjalid/13934/sudameasi/

Mis juhtub siis kui ei julge öelda, et keegi meeldib Sulle, samas süda tunneb nii tugevalt armastust? Vaata lühikest animatsiooni armastusest, armumisest, suhetest.

  1. Sitke https://maailmakool.ee/materjalid/13940/sitke-tough/

Mingitest asjadest saab aru vaid inimese küpsemisel. Film vaatleb erinevaid ja uusi vaatenurki kultuurilistest erinevustest, eriti, mis ilmnesid lapsepõlves kui esimest korda vestlevad hiina päritolu ema ja tema nüüd täiskasvanud tütar, kes on sündinud Suurbritannias. 

  1. Menstruatsioon https://maailmakool.ee/materjalid/12449/menstruatsioon/

Chhaupadi (menstruatsiooni) sarad on Nepaali kesk- ja kaug-lääne külades tavalised. Oma menstruatsiooniperioodidel peavad tüdrukud ja naised elama ebahügieenilistes ja ebaturvalistes sarades, riskides oma elu ja tervisega.

  1. Lihtsalt lapsed https://maailmakool.ee/materjalid/12651/lihtsalt-lapsed/

Film räägib 12-aastasest Nicky’st. Ta on rõõmus ja loominguline tüdruk, aga vahel kiusatakse teda koolis, sest tema vanematel pole piisavalt raha.

  1. Õppetunnid https://maailmakool.ee/materjalid/16576/oppetunnid/

17-aastane Kafia on somaali põgenik, kes põgenes Somaaliast, et vältida sunnitud abielu, mis oli tema isa sooviks.

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend