Teeviit X Mondo: augusti filmisoovitused

31.07.2022
Liis Enson, noorteinfo peaekspert

Oma füüsilise, vaimse ja sotsiaalse tervise eest hoolt kandmiseks soovitame augustis vaadata nelja Mondo Maailmakooli filmikogus olevat dokumentaalfilmi. Filmitegelastega kaasa mõeldes saab selgemaks, mis on oluline kanda hoolt nii enda kui meie keskkonna tervise eest. 

  1. Rohesõdalased: maailma kõige saastunum jõgi https://maailmakool.ee/materjalid/15007/rohesodalased-maailma-koige-saastunum-jogi/

Citarumi jõgi Indoneesias oli saastunud. Kui grupp teadlasi asus reostuse põhjuseid otsima, avastati nii veeproovides, laste juustes kui riisis mitmeid ohtlikke keemilisi ühendeid. Mis juhtub, kui üks jõgi ohustab enam kui 14 miljoni inimese tervist?

  1. Miss Manipulatsioon https://maailmakool.ee/materjalid/100007/miss-manipulatsioon/

Film toob esile, kuidas naiste ja tüdrukute piiratud ja sageli halvustav kujutamine meedias mõjutab nende enesekuvandit ning muudab naiste jaoks keerulisemaks jõuda juhtivatele positsioonidele.

  1. Ouaga tüdrukud https://maailmakool.ee/materjalid/16385/ouaga-tudrukud/

See on särtsu täis täiskasvanuks saamise lugu kergelt kaootilises, ent elurõõmust pakatavas Aafrikas. Burkina Faso pealinna Ouagadougous tegutseb kutsekool, kus Aafrika jaoks niigi kiiduväärt asjana saavad õppida tüdrukud, ja vähe sellest, nad õpivad automehaanikuteks!

  1. Väsinud end vihkamast https://maailmakool.ee/materjalid/12505/vasinud-end-vihkamast/

25-aastane Laura tahab olla õnnelik, soovib luua perekonna ja teostada end oma valitud erialal füsioterapeudina. Kuid saatuse irooniana on just temal, kes peaks aitama teistel inimestel olla terve ja elurõõmus, juba aastaid raske haigus, mida paljud meie ühiskonnas veel haiguseks pea. Laural on anoreksia.

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend