fbpx

Teeviit vabatahtlikud väärtustest: see on minu võimalus ühiskonnale tagasi anda ja toita oma missioonitunnet!”

23.12.2020
Maris Praats, sisuloome tiimijuht

Aasta viimasel kuul paneme rõhku väärtustele ning soovime Teeviida tiimiga enda tänulikkust ja väärtuseid Teiega jagada! Postituse koostamisel lõid kaasa: Anneli Rääbis (sisuloome tiimist), Annabel Nelling (sotsiaalmeedia tiimist) ning Britta Kadanik (sisuloome tiimist. 

Mis on sinu jaoks väärtus?

Anneli: “Minu jaoks teevad läbimõeldud väärtused mu elu lihtsamaks ja tähenduslikumaks. Mul on lihtsam teha otsuseid, tegeleda endale huvipakkuvaga ja saada endaga paremini läbi.”

Annabel: “Mina sõnastaksin lahti väärtuse, kui hinnangu, mille iga indiviid annab end ümbritsevale (nii asjadele, tunnetele kui ka keskkonnale). Väärtused võivad ajas muutuda, samamoodi nagu inimesedki kasvavad ja arenevad – see on loomulik protsess.”

Britta: “Minu jaoks on väärtus mu sõbrad ja nendega koos veedetud aeg. Usun, et nimetatud asjad aitavad meil olla parimad versioonid meist endist!”

Mille eest oled tänulik?

Anneli: “Olen tänulik julguse eest pidevalt midagi uut proovida ja teha oma elus suuri muutusi. Samuti olen tänulik selle eest, et suudan ootamatuste ja keeruliste olukordadega hästi toime tulla. Olen tänulik oma kodu ja pere, töö ja tervise eest.”

Annabel: “Ei ole mõtet kõike siin üles lugeda mille eest ma tänulik olen. Selle tõttu keskendun hetkel vaid inimestele enda ümber. Mul diagnoositi paar kuud tagasi Hodgkins’i lümfoom (verevähk) ja selle valguses olen aru saanud kui väga mul on vedanud oma perega ja ennekõike sõpradega. Öeldakse, et sõbrad saame endale valida aga perega tuleb leppida – mina olen teinud suurepärase valiku. Mu lähedasemad sõbrad on mind aidanud just mentaalse poole pealt tohutult ja ma olen nii tänulik, et sellised vapustavad inimesed on minu elus olemas.”

Britta: “Olen tänulik, et mul on olemas asjad, mida mul on vaja ning mul on sõbrad, kellega ma hästi läbi saan. Samuti olen tänulik selle üle, et on olemas võimalus käia looduses ja üldse kogu maailmas ringi ja ennast avastada.”

Kuidas leida sisemine tasakaal?

Anneli: “Sisemise tasakaalu puhul on minu jaoks eriti oluline endaga rahul olemine. Ka siis, kui olen teinud midagi halvasti, ei jää ma sellesse kinni end karistama ja haletsema, vaid liigun edasi. Elu läheb edasi! Teine oluline aspekt on kõikidele oma eluvaldkondadele piisava tähelepanu pööramine. Mul võib tööl ja koolis minna suurepäraselt, aga kui ma ei maga piisavalt ja söön vaid rämpsu, ei saa tasakaalust juttu olla. Noorsootöötajana on see üks tugipunkt, mida julgen ikka ja jälle noortele soovitada.”

Annabel: “Sisemise tasakaalu leidmiseks tuleks osata vajadusel endasse vaadata ja võtta aeg maha. Tuleb aru saada, et tihti asjad, mis ajavad sel momendil meid närvi, ei oma pikas perspektiivis mingit tähtsust. Iga inimene peaks leidma enda jaoks mingi viisi, kuidas välismaailm välja lülitada ja see tasakaal leida. Mõne jaoks piisab muusika kuulamisest, teine võtab ette pikema jalutuskäigu ja mõnikord on ka vaja psühholoogi abi. See kõik on okei ja mida kiiremini leitakse enda põgenemise viis, seda lihtsam on sisemist tasakaalu hoida.”

Britta: “Arvan, et selleks on vaja mingil määral kõike – sõpru, seiklusi, aega iseendale, kui ka lihtsalt oma nö pelgupaika, kus lihtsalt olla. Usun ka, et olulist rolli mängib võimalus tegeleda sellega, mis inimesele endale meeldib. Selleks võib olla mis iganes – sport, muusika, teater või teadus.”

Milline väärtus on Teeviidal sinu jaoks?

Anneli: “Praeguses infotulvas ja kiirelt muutuvas ajas pole selliseid tugisambaid palju. Teeviida vabatahtlikuna on see minu jaoks võimalus ühiskonnale tagasi anda ja toita oma missioonitunnet.”

Annabel: “Teeviit tegeleb noortele suuna kätte andmisega ja räägib täiskasvanu elus vajalikest asjadest. Suurim väärtus on see, et Teeviit võtab enda alla kõik teemad ja kaasab noori. Pole ühtegi liiga tabu teemat!”

Britta: “Teeviit on minu jaoks kogemustepagas. Olen küll Teeviidas umbkaudu pool aastat alles olnud, kuid ma olen siiani õppinud kõike, mis on tuleviku jaoks kasulik – inimestega suhtlemist, tähtaegadest kinni pidamist, kuidas olla mutter ühes sellises tiimis nagu on Teeviit, teemavalikud jpm.”

Artikli koostas Teeviit sisuloome tiimi vabatahtlik Mariliis Lulla

Artikkel on avaldatud 2020. aastal

.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus