fbpx

Teeviit vabatahtlikud väärtustest: on suur rõõm vabatahtlikuna töötada!”

08.12.2021
Maris Praats, sisuloome tiimijuht

Aasta viimasel kuul paneme rõhku väärtustele ning soovime Teeviida tiimiga enda tänulikkust ja väärtuseid Teiega jagada! Postituse koostamisel lõid kaasa: Helerin Leemets (sisuloome tiimist), Diana Zvonkova (messide tiimist), Marieta Lokk (sisuloome tiimist) ning Mariliis Lulla (sisuloome tiimist). 

Mis on sinu jaoks väärtus?

Helerin: “Minu jaoks on väärtus midagi, mis on oluline. Kõlab väga filosoofiliselt aga see mis on minu jaoks oluline, seda ma väärtustan. See väärtus võib olla nii asja, kogemuse kui ka inimeste kujul mu elus.”

Diana: “Väärtus on minu jaoks minu põhi tõekspidamised. Need on need, mis teevad minust inimese kes ma olen. Need hoiavad mind ka fookuses igapäeva otsustes ja eesmärkides.”

Mariliis: “Väärtus mõistena peidab endas minu jaoks mingit asja, kogemust või inimest, mis või kes on mingist aspektist mulle väga olulised.”

Marieta: “Minu suurimaks väärtuseks on perekond ja lähedased minu ümber. Nemad aitavad ja motiveerivad mind igas olukorras.”

Mille eest oled tänulik?

Helerin: “Olen tänulik enda, oma pere, kaaslase, sugulaste, sõprade, õpetajate ja kogemuste eest. Õpetajate all ei mõtle ma ainult õpetajaid, kes on koolis. Ma mõtlen neid õpetajaid, kes on läbi elu mulle midagi õpetanud. Olgu selleks siis iseseisvus, analüüsivõime või mõne muu oskuse õpetamine läbi elulise kogemuse!”

Diana: “Ma olen tänulik kõikide elementaarsete asjade eest mis mul on. Näiteks kodu, puhas vesi, riided ja söök, aga ma olen ka äärmiselt tänulik oma pere ja sōprade eest!”

Mariliis: “Olen tänulik oma lähedaste eest, koguduse eest ning selle eest, et mul on koht mida saan nimetada koduks.”

Marieta: “Hetkel olen tänulik selle eest, et olen terve ja mul on võimalus tööl käia.”

Kuidas leida sisemine tasakaal?

Helerin: “Sisemise tasakaalu leidmine on igal inimesel individuaalne. Minul on sisemine tasakaal paigas, kui minu ja mu lähedaste suhted on korras, kui koolis on tööd esitatud õigeks ajaks, kui saan tegeleda lugemise ja oma lemmiksarja vaatamisega. Kindlasti lisanduvad siia pisiasjad, näiteks küünalde põletamine, mõni hea sõna kellegi poolt või kordaläinud päev.”

Diana: “Mille vahel me sisemist tasakaalu otsime?”

Mariliis: “Tuleb vaadata tõele näkku ja selgitada välja kes sa tegelikult oled. Kui sa jääd iseendaga üksinda siis mis tundeid sa tunned, mis mõtted sind valdavad? Kas sa tahad midagi muuta või mingil moel muutuda? Mis on su prioriteedid elus? Need kõik tuleb endale selgeks mõelda ja lahti mõtestada!”

Marieta: “Mina leian oma sisemise tasakaalu, kui suudan vabal päeval reaalselt puhata ja endale selgeks teha, et see on normaalne. “

Milline väärtus on Teeviidal sinu jaoks?

Helerin: “Teeviidas oldud aja jooksul olen saanud võimaluse suhelda erinevate inimestega ja teha lugusid aktuaalsetel teemadel. Olen saanud uusi kogemusi, arendanud end küsimuste koostamisel, olen saanud tuua noorteni teiste kogemusi. Ma usun, et Teeviit on Eesti üks olulisemaid noorteportaale mis on mõeldud just nimelt noortele. On suur rõõm Teeviidas vabatahtlikuna töötada!”

Diana: “Teeviit on minu jaoks äärmiselt väärtuslik. See on koht, kus ma tunnen, et ma teen midagi õiget ja midagi enda karjääri jaoks (õpin noorsootöötajaks). Samuti on minu jaoks äärmiselt oluline vabatahtlik töö ja tagasi andmine, mida ka teeviit aitab mul teha. Ning sündmuste tiimis meeldib mulle sellepärast olla, et ma saan noortega vahetut kontakti, mis on samuti minu jaoks väga suure väärtusega.”

Mariliis: “Teeviit on minule isiklikult andnud võimaluse olla noortele olemas. Kui ma ise olin veel põhikooli/gümnaasiumiealine, siis ei olnud mul mitte ühtegi tugipunkti või kohta kust ma oleksin julgenud või tahtnud abi küsida. Koolikiusamine, introvertsus ja hirm suureks kasvamise ees olid justkui tabuteemad. Nüüd on õnneks ajad muutunud ning meil on võimalus pakkuda abi ja anda nõu lihtsasti otse läbi sotsiaalmeediakanalite!”

Marieta: “Kuna ma väärtustan iseseisvust, siis olen õnnelik, et noorte jaoks on olemas koht, kust leiab infot, kuidas elada oma parimat elu.”

Artikli koostas Teeviit sisuloome tiimi vabatahtlik Mariliis Lulla 2021. aastal.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus