fbpx

Teeme Ära algatus kutsub üles maske tegema ja kandma

Maikuu esimene laupäev toob endaga traditsiooniliselt kaasa Teeme Ära talgupäeva. Kui enamasti saavad talgulised värskes õhus kokku, et kambakesi külg-külje kõrval talgutööd hoogsalt ära teha, siis sel teistmoodi kevadel tulevad ka üsna teistmoodi talgud. Tänavu kutsume üles kõiki eestimaalasi valmistama ja kandma riidemaske. 

Üle-eestiliste maskitalgute eesmärgiks on muuta isetehtud maskide kandmine inimestele omaseks, teadvustada õiget kandmist ja ühtlasi laiemalt ka maskikandmise vajalikkust avalikes siseruumides, näiteks kaubanduskeskustes ja ühistranspordis. Teeme Ära algatus „Teeme Eesti viirusest puhtaks!“ sündis kodanikualgatuse korras, soovist kaasa aidata Eesti kiiremale naasmisele tavapärase elukorralduse juurde.


Miks kanda maski?

Koroonaviiruse kiire levik tuli ehk kõigi jaoks veidi ootamatult, kuid nüüd on igaühel võimalus kaasa aidata viiruse leviku peatamisele. Kõige lihtsam meetod selleks ongi kanda maski. Riidemask vähendab riski, et viirus levib juba haigestunud või nakatunud inimeselt edasi teistele ning osaliselt kaitseb see ka maskikandjat ennast. 

Võib juhtuda, et nakatunud põevad haiguse läbi ilma sümptomiteta. See võib eriti tõenäoline olla just noorte inimeste puhul, kellel on raudne immuunsüsteem. Seetõttu on oluline, et olenemata vanusest võtaksime kõik endale vastutuse mitte levitada viirust eakateni või kroonilise haigusega inimesteni, kellel on nõrgem immuunsus.

Maski kandmine ei ole häbiasi. Mask näo ees aitab meeles pidada, et me kogemata oma nägu ei katsuks ning kaitseb ka õhus lenduvate piisakeste eest, mis võivad nakkust edasi kanda. See on tõhusaim viis, kuidas halvemaid stsenaariumeid ennetada ning seetõttu kutsubki Teeme Ära talgupäeva meeskond kõiki eestimaalasi maske meisterdama ning neid uhkusega kandma. Kusjuures enda tehtud maskid ei pea ju olema üldsegi igavad – värvikirevad ja loomingulised väljendused on igati teretulnud! 

 

Isiklik vastutus ja hoolivus

Peamine on, et kõik inimesed, nii noored kui ka vanemad, näeksid viiruse leviku peatamisel ka oma osa ja näitaksid oma osalemisega, et nad on valmis võtma vastutust ning nad hoolivad endast, oma lähedastest ja kogukonnast.

On arusaadav, et mida aeg edasi, seda tüütavamaks kogu olukord muutub. Lihtne on kaotada oma valvsust, kuid see võib kaasa tuua uued viirusepuhangud, mis omakorda lükkab tavaellu naasmist edasi meie kõigi jaoks. Maski ei pea kandma oma kodus, maal elades ja vabas looduses omaette tegutsedes. Kui on aga rohkem ringi liikumist rahvarohketes kohtades, peaksime järgima ohutuse nõudeid. Mask on lihtsalt üks lisakaitse, mis paljudes riikides üle maailma on aidanud viiruse edasist levikut ohjata.

Maski valmistamise juhised leiab Teeme Ära kodulehelt www.teemeara.ee. Kui maskitegu plaanis või mask juba valmis, võib selle uhkusega talguveebi üles märkida ja veel suurema uhkusega näo ette panna. Ikka sellepärast, et järgmisel aastal saaksime juba tavapäraselt õlg-õla kõrval talgutöid teha! 

#teememaske, #kannamemaske ja teeme Eesti viirusest puhtaks!

Loe lähemalt ja pane oma maskitegu kirja www.teemeara.ee

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus