fbpx

Teed sel kevadel riigieksamit? Tee enne ka koroonatest!

Juba veidi enam kui nädala pärast toimub esimene riigieksam ja kuigi nakatumisnäitajad on viimasel ajal langenud, ei ole koroonaviiruse oht veel kuhugi kadunud. Kõigil aprillis riigieksamite ja Cambridge’i inglise keele tasemeeksami tegijatel on veel võimalik panna end kirja, et teha turvalisuse tagamiseks enne eksameid koroonatest.

Mida rohkem eksamitegijaid teeb testi, seda turvalisemad on eksamid. Testile registreerumiseks tuleb võtta ühendust oma kooliga. Koolid peavad viimaste testida soovijate nimed edastama esmaspäeva hommikul kell 10.

Proov võetakse kurguloputusvedelikust, see on lihtne ja tüüpilistest ninaneelutestidest oluliselt mugavam viis. Testimine ei ole kohustuslik, aga see on lihtne võimalus aidata kaasa sellele, et eksameid saaks sooritada võimalikult turvalises keskkonnas. Koroonaviiruse nakkust kandval inimesel ei pruugi olla sümptomeid, mistõttu kutsume kõiki üles testi tegema. Testimine on eksaminandile tasuta.

Vaata videost, kuidas proovi antakse:

Proovide kogumine toimub koostöös koolidega paar päeva enne eksameid. Koolid saavad SYNLABilt ka täpsemad juhised testimise läbi viimiseks. Proovid saadetakse SYNLABi laborisse ja neid testitakse PCR meetodil. See on täpne ja usaldusväärne.

Soovitame proovi andjatel laadida nutitelefoni SYNLABi rakendus testi.me veebilehelt, et proovi andmise hetkel end seal registreerida.

Tulemusi näeb nii digilugu.ee kui SYNLABi testi.me rakenduses. Positiivse proovi andjat teavitatakse tulemusest ka telefonitsi. 

Kui testi tulemus on positiivne, saab eksami teha lisaeksami ajal. Neid on tänavu iga riigieksami kohta kaks. Eesti keele esimene  lisaeksam toimub 17. mail, eesti keel teise keelena esimene lisaeksam toimub 18.–19. mail.

Testimisajad

  • Eesti keele riigieksamit teeb 19. aprillil üle 7100 eksaminandi ning peamiseks testimispäevaks on kavandatud 16. aprill.
  • Eesti keel teise keelena eksamit teeb ligi 2800 noort 21. aprilli ja testimine toimub 19. aprillil.
  • Cambridge’i inglise keele tasemeeksami kirjalikku osa teeb ligi 2000 noort 24. aprillil ning testimine toimub 22. aprillil.

Loe lisaks: www.hm.ee/testimine

Allikas: 
Liisa Tagel
Kommunikatsiooniosakond
Haridus- ja Teadusministeerium

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus