Tartumaa noorsootöö viis tegevused Discord virtuaalkeskkonda

06.05.2020
Kadri Koort, noorteinfo suunajuht

Õppimine peaks olema alati ja igal alal stressivaba, ka mitteformaalne õppimine! Kas teadsid, et ka noortekeskus saab olla õppimise koht? Covidi ajal on noortekeskused kolinud internetti ning järgnev lugu tutvustabki Tartumaa virtuaalset noortekeskust Discordis.

Idee luua virtuaalne noortekeskus sündis kõige puhtamast vajadusest. Vajadusest leida eriolukorras noortele praegu kasutatavatele sotsiaalmeediakanalitele midagi lisaks, kus oleks lihtne noorsootöötajatega suhelda ja noorsootööst osa saada. Õnneks oli Valga Avatud Noortekeskus ajast ette jõudnud ja eriolukorra väljakuulutamisele järgnenud nädalal välja tulnud oma Discordi e-noortekeskusega. Sealt saime ka ise idee luua virtuaalne noortekeskus just Discordi kanalit kasutades.

Discordis toimiv noortekeskus on ka suurepärane näide sellest, kuidas noorsootöö toimub just noortele sobivas keskkonnas, sest tegemist on kanaliga, millega paljude noored on juba tuttavad ja mida peamiselt on seni kasutatud koos erinevate netimängude mängimiseks.

Algsest Tartu Noorsootöö Keskuse virtuaalsest noortekeskusest on praeguseks saanud Tartumaa Virtuaalne Noortekeskus, mis koondab kogu maakonna noori ja noorsootöötajaid. Kasutusel on see peamiselt noortega suhtlemiseks ja info levitamiseks. Samuti pakub see võimalust noortele koos ka puhkehetkedel erinevaid tegevusi teha (näiteks mängida).

Noortele on seal mänguruum, päeva väljakutse, vestlusruum ja ka kooliabi ruum, kus teised noored ja noorsootöötajad on valmis noori nende koolitöödes aitama. Noorsootöötajate jaoks on see aga koht, kus omavahel ka häid praktikaid ja erinevaid digilahendusi jagada ning üksteisele tuge pakkuda.

Praegusel ajal muidugi, olgem ausad, on noored digilahendustest ja netikasutusest väsinud, selle tõttu on kujunenud tõsiseks väljakutseks, kuidas hoida noori läbi virtuaalse noortekeskuse ka tegevuses väljaspool arvutikasutust. Aga siin tõttavad appi noored ise, kes on tohutult aidanud kaasa virtuaalse noortekeskuse arengusse, pakkudes tagasisidet ja võimalusi keskuse arendamiseks.

Lisaks sellele on virtuaalse noortekeskuse leidnud ka erinevad huvikoolid, kes on võtnud ühendust, et just läbi selle kanali erinevaid tegevusi noortele pakkuda.

Läbi eriolukorras loodud virtuaalse noorteka oleme leidnud suurepärase kanali, mis ka edaspidi jääb noorsootööd toetavaks, olles oluliseks kanaliks nii noortele kui noorsootöötajatele.

Tartu Noorsootöö Keskus, 2020. aastal.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend