fbpx

Täna, 9. mail tähistame Euroopa päeva

Igal aastal tähistatakse 9. mail Euroopa päeva, mille raames on keskmes rahu ja ühtsus Euroopas. Sellel kuupäeval on ajaloolise Schumani deklaratsiooni aastapäev, so 1950. aastal Pariisis peetud kõnes esitas Prantsusmaa välisminister Robert Schuman oma idee uut liiki poliitilise koostöö kohta Euroopas, mis muudaks sõja Euroopa rahvaste vahel mõeldamatuks.


Mis toimub sel aastal Euroopa päeva raames?

Sel aastal viiakse tegevused Eestimaa inimesteni läbi teleekraani, sotsiaalmeedia ning digimängu kolme peategevuse kaudu: “Minu Euroopa” digimäng, telemäng “Eesti mäng. Euroopa eri” ja #minueuroopa videojutud sotsiaalmeedias.


Kuidas Euroopa riikidega sel aastal tutvuda saab?

Traditsiooniliselt on Euroopa päeval Tallinnas saanud tutvuda Euroopa riikidega, sest vaid sel päeval on külastajatele olnud avatud paljude Euroopa Liidu saatkondade uksed. Lisaks huvitavate majadega tutvumisele ja saatkondade eriilmelise programmi nautimisele on saanud spetsiaalsesse mängupassi koguda külastustempleid ning päeva lõpus osaleda suures auhinnaloosis. 

Sel korral saab samamoodi läbi Euroopa reisida digitaalselt mänguga ehk 9. mail hommikul kella 09.00 kuni õhtul kella 21.00 on võimalik reisida digitaalse mänguga “Minu Euroopa” ning võita auhindu. 


Kust leida tegevuste kohta rohkem infot?

Tegevust on rohkesti ning rohkem lisainfot on võimalik leida Facebooki eventist
Euroopa Päev 2020 või kodulehelt www.euroopapaev.ee.

 

Kasutatud allikas:

https://ec.europa.eu/estonia/events/europe-day_et?fbclid=IwAR1F1xwrRz0dWrNluqNRr2kRVTxOv_Fhv7KKrUdIcdumr8wPKT6SM87SlKE

 

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus