Noorte infomess Teeviit 2017 | TÄISKASVANUTE HOID
20000
page-template-default,page,page-id-20000,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-4.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

TÄISKASVANUTE HOID

Täiskasvanutele oma programm – täiskasvanute hoid

Noortega kaasa tulles ei jää täiskasvanud tähelepanuta. Täiskasvanutel on olemas eraldi ala, kus on võimalus osaleda erinevates töötubades ja aruteludes, saada karjäärinõu ja konsulteerida EURESe nõustajaga välismaal töötamise osas. Täiskasvanute hoius pakuvad mõlema päeva jooksul karjäärinõustamist Eesti Töötukassa karjäärinõustajad. Lisaks on täiskasvanutel võimalus osaleda just neile suunatud töötubades ja aruteludes või lihtsalt aeg maha võtta näiteks hea raamatu seltsis.

Programm täieneb jooksvalt!


10:45-11:45 Kui osav sina käeliselt oled – käelise võimekuse töötuba
Kasutame erinevaid tegevusteraapia alaseid hindamisvahendeid, millega saab hinnata ja mõõta nii peenmotoorikat kui ka käte haardejõudu. Asjale hasardi ja elevuse lisamiseks peame edetabelit, et oleks võimalus enda tulemusi võrrelda teiste osalejate tulemustega.
Läbiviijad: Helena Lõune ja Karen Vapper, Tallinna Tervishoiu Kõrgkool.
12:00-12:45 Mina, kui noorte idee toetaja
Arutleme, millised on peamised küsimused ja murekohad, mis noortel oma ideede elluviimisel tekivad ning kuidas saab noori nende ideede elluviimisel toetada. Arutlema on kutsutud ka noored, kes on juba mõne idee ellu viinud.
Läbiviijad: Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus (Nopi Üles projektijuht Riin Luks), Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liit EMSL, Eesti Noorsootöö Keskus.
13:15-13:50 Millised on enamlevinud vead töövestlusel ja kuidas neid vältida?

CV Keskuse pikaajalise kogemusega värbamiskonsultant räägib põhilistest vigadest, mida töövestlusel ikka ja jälle tehakse ning annab nõu, kuidas neist lihtsa vaevaga hoiduda.
Läbiviija: CV Keskus, Jaana Rästas, värbamiskonsultant

14:00-15:00 Töötamisvõimalused Euroopas
EURES töötoas tutvustame, kuidas leida tööpakkumisi teistes Euroopa riikides üleeuroopalise EURES töövahendusvõrgustiku kaudu, kuidas koostada kandideerimisdokumente. Teiste Euroopa riikide elu- ja töötingimused, mida silmas pidada enne välismaale tööle suundumist. Tööotsimisega seotud kasulikud aadressid ja kontaktandmed Euroopa Liidu ja Euroopa Majanduspiirkonna riikides, kuhu pöörduda välisriigis tööle asumisega tekkinud probleemidega.
Läbiviija: Eesti Töötukassa (EURES)
15:00-16:00 Tööotsimise muutunud viisid – võimalus või takistus?
Töötoas räägime innovatiivsetest lähenemistest kandideerimisel. Kuidas ennast silmapaistvamaks teha? Milline CV silma jääb? Mida teha, kui CV ei müü? Ametlik, loominguline, portfooliopõhine, tulemusi esitlev ja praktilist tegevust pakkuv kandideerimine
Läbiviija: Eesti Töötukassa, Kristel Ainsalu, juhtivkarjäärinõustaja (ESF)
16:00-17:00 Laps läheb kooli – aga miks Sina ei lähe? Ettevõtluskõrgkool Mainor juhtimisel fookuses oluline teema töö&pere kõrvalt (mitmenda) kõrghariduse omandamise võimalikkusest.
17.00-19.00 Võimalik mängida malet sõbraga või kohal oleva vastumängijaga


10:30-11:30 Töötamisvõimalused Euroopas
EURES töötoas tutvustame kuidas leida tööpakkumisi teistes Euroopa riikides üleeuroopalise EURES töövahendusvõrgustiku kaudu, kuidas koostada kandideerimisdokumentide. Teiste Euroopa riikide elu- ja töötingimused, mida silmas pidada enne välismaale tööle suundumist. Tööotsimisega seotud kasulikud aadressid ja kontaktandmed Euroopa Liidu ja Euroopa Majanduspiirkonna riikides, kuhu pöörduda välisriigis tööle asumisega tekkinud probleemidega.
Läbiviija: Eesti Töötukassa (EURES)
12:00-12:45

Õnnetus ei  hüüa tulles!
Räägime lühidalt olulisematest esmaabi võtetest, mida võiks laste- ja noortekollektiivis toimetajad teada. Lisaks, et selg liiga kangeks ei jääks, saavad soovijad elustamisnuku peal elustamist katsetada.
Läbiviija: Tallinna Tervishoiu Kõrgkool

13:00-14:00 Venekeelne töötuba «Двойная игра»: учеба и работа (“Kahekordne mäng”: õppimine ja töötamine)
Läbiviija: Eesti Töötukassa, Jelena Malõgina, karjäärinõustaja (ESF)
14:15-15:30 Heade üllatuste mäng
Uudiseid vaadates tuleb vahel masendus peale, sest räägitakse ainult halbadest uudistest – vaesus, loodusõnnetused või sõjad. Ajakirjandusmaailma taga on aga teine ja palju olulisem maailm, mis ei ületa uudiskünnist. Kas on võimalik, et elu on viimastel aastakümnetel kogu maailmas hoopis paremaks läinud? Kuidas näha läbi klikke püüdvate pealkirjade tõelisi õnnestumisi ja probleeme? Kas meie saame midagi selle olukorra muutmiseks teha?
Läbiviija: Arengukoostöö Ümarlaud (www.terveilm.ee)


  

Noorte infomessi Teeviit 2017 noorteinfo tegevust rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF-ist kaasrahastatud programmis “Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine” kirjeldatud tegevuste raames.