fbpx

Tahaksid minna välismaale tööle? Sind aitab EURES

Kui sul on plaan minna välismaale tööle, aga sul oleks vaja nõu, kuidas seda teha või millest alustada, siis aitab sind EURES. EURES on üle-euroopaline töövahendusportaal, kust saab informatsiooni teistes Euroopa riikides töötamise reeglite ja võimaluste kohta.

Eesti Töötukassa igas maakondlikus osakonnas on EURES-kontaktisikud, kes jagavad esmast informatsiooni EURES-võrgustiku võimaluste kohta. Lisaks töötavad Tallinnas, Narvas, Jõhvis, Sillamäel, Tartus ja Pärnus EURES-spetsialistid, kes oskavad anda erinevate riikide kohta põhjalikumat informatsiooni. Spetsialistide poole võid pöörduda kas e-posti või telefoni teel või isiklikult kohale minnes.

Kui sul tekib välismaal töötamisega probleeme

Kui välismaal töötades tekib sul tööandjaga probleeme, võid pöörduda vastava riigi asutuse poole, kes tegeleb töötingimuste kontrolliga. Näiteks Eestis on selleks tööinspektsioon. Infot selle kohta, milline asutus konkreetses riigis nende küsimustega tegeleb, aitab välja selgitada EURES. Selle asutuse kontaktandmed tasub juba enne Eestist lahkumist välja uurida ning kaasa võtta. Nõu võib küsida ka kohalikust politseist või Eesti saatkonnast.

Kui töövahendusfirma on ebaõiglaselt raha võtnud või lubadused täitmata jätnud, pöördu politseisse. Pettuse selgitamiseks on vaja dokumente, mis seda tõendaksid (nt maksmistšekke, kviitungeid, lepingut).

Kust veel infot hankida?

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus