fbpx

STARTER programmi mentori soovitused oma idee elluviimisega alustamiseks

28.02.2021
Maris Praats, sisuloome tiimijuht
  1. Leia oma hõim!

Üksi on võimalik, ent mitme(kümne-saja)kesi on oluliselt lihtsam. Otsi üles mõttekaaslased, kes mõistavad-jagavad sinu seisukohti ja tahavad panustada sinu idee realiseerumisse.

  1. Koosta teekaart!

Miks, kuhu, kunaseks, kuidas ja kellega tahame jõuda. Ükski plaan ei ela üle kohtumist tegelikkusega, kuid purjeid saab sättida, kui suund on paigas.

  1. Samm-sammu haaval liikuma!

Ärimaailmas kehtib kuldreegel: ideed ei maksa midagi, elluviimine on määrav (ideas are cheap, execution is everything).

  1. Tasa sõuad, kaugele jõuad!

Alusta tasapisi, keegi pole maailma vallutanud päevaga, ei Google, ei Facebook. Liigu väikeste (edu)sammudega, aga sihikindlalt.

  1. Ole siiras ja heatahtlik!

Räägi nii apsakatest kui edust ühtmoodi ausalt. Ole kõigi kaasteeliste (partnerid, sõbrad, sugulased, segased) suhtes heatahtlik ja abivalmis. Maailmas on hämmastavalt palju lahkeid inimesi, kes on valmis Sinu Asja hüvangusse panustama, kui Sa pole mölakas. It’s nice to be important, but it’s more important to be nice!

  1. Tee üks lisaliigutus / walk the extra mile

Ületöötamine pole mõistlik. Iga päev ühe pisiasja rohkem ärategemine tähendab pikas ajaraamis paljude asjade saavutamist. Üks postitus LinkedINis või ühe koostööpartneri tähtpäeva meelespidamine või ühele kliendile personaalselt vastamine on pisiasjad, mis mõnikord mõjuvad päris suurelt.

 Vaido Mikheim, Tartu  Teaduspargi projektijuht, STARTER programmi mentor

Mis on STARTER ja kus toimub? Vaata siit www.starteridea.ee

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus