fbpx

STARTER lükkab noorte äriideedele hoo sisse

Idee on, aga mis edasi?

Äriideede arendusprogramm STARTER käivitas jaanuaris oma viienda hooaja ja kutsub kõiki ettevõtlikke noori sügissemestril programmiga liituma.

STARTERis on võimalik noortel genereerida uusi ideid, olgu tegemist toote või teenusega, mis meie elu paremaks muudab, omandada ettevõtluses läbilöömiseks vajalikke teadmisi, kohtuda ettevõtjatega erinevatest tegevusvaldkondadest ning võistelda vahvatele auhindadele. Näiteks on võitjatiimid käinud rahvusvahelistel võistlustel teiste noorte meeskondadega mõõtu võtmas nii Helsingis JA Enterprise Challenge kui Oulus Polar Bear Pitching võistlusel. STARTER programmis saavad kokku erinevad erialad ja haridustasemed – tegemist on justkui ettevõtte minimudeliga, kus idee arendamisel turul toimivaks tooteks või teenuseks on vajalik kaasata meeskond erinevate teadmiste ja oskustega.

STARTER programmis on erialaste oskustega noorel hea ja samas ka turvaline võimalus oma ideed testida, leida omale meeskond või liituda mõne muu ägeda idee ja meeskonnaga. Näiteks sügissemestril STARTERis osalenud tiim arendas söödavaid toiduriistu ning lõpliku lihvi ja vastupidavuse tootele andis kutsekooli toidutehnoloogide poole pöördumine. Kevadsemestri meeskond ühendas kutseõppurite ja tudengite teadmised hiljem Tartu linnalt rahastust saanud ilukirjandust ja turismi siduva rakenduse loomiseks.

„STARTER programmist saadud teadmised ja kogemused oma idee arendamisel toimivaks tooteks või teenuseks turul on rakendatavad reaalselt ka päriselus. STARTERis on võimalus luua meeskond erinevate teadmiste ja kompetentside baasil ning programmi toel vallutada kasvõi kogu maailm. Loeb idee, meeskond ja tahe. Kõik on võimalik’’ julgustab noori  programmiga liituma STARTERi programmijuht Piret Arusaar.

Programmis osalemine nõuab kindlasti ka püsivust ja sisemist motivatsiooni, sest enamik seminare ja mentoritega kohtumisi toimub õppetöövälisel ajal. Kui aga huvi ja tahe on olemas, siis pole toimumisaeg kindlasti ka takistuseks. Programmi läbinud noortest enamik on kinnitanud, et soovitab programmis osalemist kindlasti ka oma sõbrale. Väga väärtuslikuna tõstetakse esile mentorite tagasisidet, mida mujalt oleks raske saada, praktilist kogemust ja programmist leitud tiimiliikmeid.

Rohkem infot STARTER programmi kohta ja ürituste täpsed ajakavad leiab kodulehelt: www.starteridea.ee. Sügissemester alustab septembris Tartus, Tallinnas, Pärnus, Narvas ja Kohtla-Järvel. STARTER programmi veavad eest ülikoolid, kuid osalema on oodatud nii tudengid, kutseõppurid kui gümnasistid.

Programmi töökeeleks on inglise keel. STARTER programmi toetab Euroopa Sotsiaalfond.

 

Loe STARTERi vilistlaste lugusid SIIT.

 

Koostanud STARTER programmijuht Piret Arusaar

Tartu Ülikool, Ettevõtlus- ja innovatsioonikeskus, piret.arusaar@ut.ee

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus