fbpx

Spordivabatahtlikuna töötamiseks ei pea olema tippsportlane

Vabatahtlikuna töötamine ja vabatahtlikkuse alusel tegutsemine on muutumas üha popimaks. Pole ka ime, sest vabatahtlikuks olemisega kaasnevad uued kogemused, sõbrad ja elu lõpuni meelde jäävad hetked.

Eestis tegutseb kõige rohkem vabatahtlikke kohaliku elu edendamise ja looduskaitse valdkonnas, kuid kogu maailmas on populaarsemaks vabatahtlike tegevusalaks sport ja sellesse on võimalus panustada ka Eestis.

Enamasti ei toimu suuremahulised spordisündmused ja -ettevõtmised Eestis ega ka mujal ilma vabatahtlike lahke abita. Nii on näiteks kaasatud Rio olümpiamängude edukaks õnnestumiseks umbes 70 000 vabatahtlikku.

Vabatahtlikud puutuvad aktiivselt kokku inimestega, suhtlevad ja peavad läbirääkimisi. Ootamatused ja uudsed olukorrad, mõningane pinge ja eduelamus süstivad ellu juurde palju positiivsust! Eestis on võimalus spordivabatahtlikuks hakata ja seeläbi panustada spordivaldkonna sündmuste ning ürituste korraldamisse ja läbiviimisesse läbi rahvusvahelise spordivabatahtlike liikumise nimetusega SCULT. Selle tegevuse on Eestis käima lükanud kohalikud spordiaktivistid ja ettevõtjad.

SCULTi spordivabatahtlik, gümnasist Eliise Marie: „Ma ei ole väga julge suhtleja, kuid vabatahtlikuna ei ole mul probleemi pöörduda võõraste inimeste poole ning vestlust arendada. Vabatahtlikuks olles leiad uusi sõpru ja tuttavaid, saad uusi kogemusi ja tasuta särke loomulikult ka.”

Spordivabatahtlike liikumise kaudu on võimalik panustada nii ürituse korraldamisel ja läbiviimisel, kuid ka treenerina, noorte juhendajana ja klubi- ning meeskonnajuhina. SCULTi liikumise kaudu on võimalus erinevates ettevõtmistes kaasa lüüa nii Eesti siseselt kui ka rahvusvaheliselt.

SCULTi spordivabatahtlik, gümnasist Mia Emilie: „Olin Helsingis pakihoius ning inimesed pöördusid meie poole ikka soome keeles. Pidin õppima kiiresti reageerima ning julgelt teises keeles vastu rääkima. Nüüd ma ei pelga enam võõra inimese juurde minna ja talle oma abi pakkuda. Ühtlasi sain Helsingis parandada oma inglise keele oskust.“

Haara võimalusest kinni ja hakka spordivabatahtlikuks ning anna oma panus spordi- ja liikumisharrastuse edendamisse ning nakata ka iseend seeläbi spordipisikuga! Vaata pakkumisi siit.

 

Koostatud Vabatahtlike Värav ja Scult allika põhjal

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus