fbpx

Kogemuslugu Mihkel Mihkelson: sina aitad Changemakersil muuta maailma, kuid Changemakers aitab sul muuta ennast

18.11.2020
Maris Praats, sisuloome tiimijuht

Noorteinfoportaali Teeviit novembri teemaks on traditsiooniliselt noorsootöö võimalused. Peamiselt keskendume noorte osalusele ja ettevõtlikkusele. Seekord jagame Mihkel Mihkelsoni kogemuslugu.  Artikkel on valminud koostöös Changemakersiga. 

Minu nimi on Mihkel Mihkelson ja ma osalesin Changemakers Academy 4.hooajal. Olen olnud alati lahtise peaga poiss ning kui tahtmist on saan kõigega hakkama. Leian, et kõik millesse ma usun on võimalik.

“Our future is our confidence and our self-esteem” – Tupac

Käisin 10. ja 11. klass Pärnu Koidula gümnaasiumis ning 12. klassi lõpetan Täiskasvanute koolis. Tegelen aktiivselt kulturismi/jõutõstmisega ning 11. klassis suunasin kogu oma energia võistlustele. Selle tõttu jäid ka minu õpingud Koidulas tahaplaanile. Valmistusin võistlusteks 8 kuud ning võistlus toimus aprillis. Kaks nädalat enne võistlusi sattusin salmonellaga haiglasse. Selle tõttu oli minu kogu töö ilma asjata, sest võistlema mind ei lastud. Järgnevad pool aastat olin suhteliselt eksinud. Koolist kukkusin välja, tööd ei olnud, kulturismi unistused olid purunenud.

Järgnevatel kuudel ei osanud midagi teha. Sattusin pahuksisse väga tumedate asjade ja inimestega. See jätkus kuni 2019. aasta novembrini. Hakkasin otsima ennast arendavaid tegevusi ning infot, mis endale ka meeldiks. Mulle pole kunagi meeldinud selline “sundõppimine”, kus saad õppida asju, mida meie riigi haridussüsteem on ette andnud.

Tahaks elus midagi ise luua ja sellega elatist teenida. Selles ajavahemikus nägin mitmeid reklaame Changemakerist Youtubes. Lõplikult otsustasin registreerida kui nägin Maria Rannavälja Changemakersist Instagramis rääkimas. Jah, Maria Rannaväli. Ma ei tea miks, aga sellel hetkel ma mõtlesin “Fuck it”, proovin ära.

Jõudis kätte avapauk ja ma olin nagu puuga pähe saanud. Ma ei tundnud mitte kedagi, ning seltskond oli väga erinev oma tavarutiinist. Kuna olen väga avatud suhtleja ja ei karda avalikult rääkida võõrastega, ei olnud raskusi kohaneda. Kõik olid nii sõbralikud ja ühtsed, kõik oli uus ja mind võeti vastu nagu vana sõpra.

Programmi vältel õppisin asju, mida on raske kirja panna. Õppisin turundamist, koostööd, ajaplaneerimist ja vastustunnet. Neid asju on veel kümneid. Asjad, mida sellest programmist on nii raske sõnadesse panna on emotsioon ja kogemus. Need on asjad, mis on kõige paremad selle programmi juures. Neid ei saa kirjeldada, neid peab ise tundma.

Raske oli tiimiga aega planeerida. Olen alati olnud selline, kes usaldab vaid iseennast. Seetõttu oli ka raskusi tiimiga osades asjades kokkuleppele jõuda. See ei ole halb asi ja suuresti oli see arenemiskoht iseendale. Paremat tiimi ja mentorit ei oleks osanud tahta. Eerik oli alati olemas ning kui kõikidel oli tegemist palju või viitsimist vähe, leidis just Eerik selle lahenduse, kuidas kõik ühele lainele saada.

Soovitan soojalt kandideerida kõigil. See ei loe kes sa oled või kust pärit, mis hinded sul on, mis haridus sul on ja millist elustiili sa elad. Leian, et programm on kõigile noortele vajalik ja kasulik. Saad teha asju, mille ettevõtmine üksinda oleks väga raske. Sina aitad Changemakersil muuta maailma, kuid Changemakers aitab sul muuta iseennast. Aitäh kogu teie tiimile!

See artikkel on valminud Noorsootöö nädal 10 #looniseomaelu raames, mis toimus 23.-30.november 2020. Vaata rohkem noorsootoonadal.ee

Vaata ka kogemus- ja inspiratsioonilugusid meie Teeviit tulevikku Youtube kanalist.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend