fbpx

Siim Otsaku kogemuslugu: lihtne siirus ja rõõmsameelsus viivad kaugele

September on ettevõtlikkuse ja ettevõtluse kuu, mille jooksul avaldame mitmeid kogemus- ja persoonilugusid. Ettevõtlikkuskuud jätkame Hiiumaa aasta noore ettevõtja tiitli pälvinud ja Eesti DJ Top 100 kümnenda koha noppinud noore ja andeka dj Siimi kogemuslooga.

Palun tutvusta ennast ja millega Sa tegeled?

Mina olen Siim, 19-aastane poiss Hiiumaalt. Muusikamaailmas kannan Siimi nime. Olen tegelenud muusika produtseerimisega kuus aastat, klubides ning üritustel muusikat käinud mängimas pea 3 aastat. Selle aja jooksul olen kogunud erinevatel platvormidel kokku üle 300 000 kuulamise, jaganud lava nimekate artistidega ja saanud toetust mainekatelt nimedelt Eesti muusikatööstuses. Tänaseni esinen regulaarselt kodusaare kohalikus klubis ja olen ka mõne korra Tallinnasse esinema sattunud. Minu muusikalist stiili iseloomustavad tihtipeale energilisus ja agressiivsus, täpsemalt produtseerin ja mängin elektroonilist bassimuusikat bass house’ist kuni drum and bassini välja. Lõpetasin äsja gümnaasiumi kodusaarel ja kolin nüüd elama Tallinnasse, kus loodan luua uusi sidemeid muusikatööstuses, leida vägevaid esinemisvõimalusi ja üleüldiselt oma hobi karjääriks muutmisel ühe sammu edasi astuda.

Kuula siit Dj Siimi parimaid näiteid.

Mis Sa arvad, millal ja kuidas sai alguse Sinu ettevõtlikkuse teekond? Oled sa eluaeg olnud ettevõtlik?

Usun, et mingil määral on ettevõtlikus minus alati olemas olnud. Mind on alati võlunud visuaalne ja heliline kunst. 8-aastasena hakkasin tegema animavideoid, mida avaldasin YouTube keskkonnas. Tegelesin sellega mitmeid aastaid, kuni lõpuks jõudsin muusikani. Alustades loomulikult ei olnud mu looming midagi silmapaistvat ega kvaliteetset, aga tahtejõu, enesearenduse ja ajaga hakkasin pälvima inimeste toetust ja hakkasin vaikselt oma fännajaskonda kasvatama. See viis mind esinemisvõimalusteni, esialgu koolidiskodel, siis erapidudel ja hiljem ka üritustel ja klubides. Esinemine hakkas tulu tootma ja kulus kooli ajal igati ära. Ühel hetkel mõistsin, et järjepidevusega ja pühendumusega võin sellest välja kasvata midagi, mis ühel hetkel kataks minu elamiskulusid ja annaks mulle ka vabastuse vajadusest tööl käia ja saaksin seega pühenduda täielikult oma tõelisele kutsumusele.
Oled pälvinud erinevaid tunnustusi seoses oma tegemistega. Räägi nendest natuke lähemalt – kuidas need kaasa aidanud sinu tegutsemisele?

Olen tõesti ka mõne tunnustuse otsa sattunud. 2018. aasta sügisel premeeris mu kohalik omavalitsus ja arenduskeskus mind aasta noore ettevõtja tiitli ja rahalise toetusega, millega sain endale soetada uut tehnikat ja varustust, et oma produktsiooni kvaliteeti tõsta. Mäletan endiselt, kui ootamatu see minu jaoks oli… ma tõesti ei osanud seda absoluutselt oodata ja see oli väga südantsoojendav. Oma inimeste toetus on minu jaoks ääretult väärtuslik ja oluline.

Paar kuud hiljem otsustasin osaleda Eesti DJ Top 100 valimistel. Tegin endale pisikese kampaania, mida jagasin oma isikliku Facebooki konto seinal, Siimi sotsiaalmeedia kontodel ja kohalikus facebooki grupis “Hiiumaa heaks”. Paljud inimesed elasid sellele kaasa ja hääletasid minu poolt ja lõpuks, kui tulemused jõudsid, leidsin oma nime kümnendalt kohalt. See oli ka minu jaoks suur üllatus. Mu enda eesmärk oli lihtsalt sinna tabelisse kuskilegi saada, aga esikümnesse maanduda oli igati ootamatu.

Elad ja õpid Hiiumaal – kas maapiirkonnas, eriti saarel, on keeruline toime tulla? On see Sinu teekonda raskendanud?

Kindlasti kaasnevad saarel elamisega mõningad takistused, aga tegelikult on need väikesed. Pigem on aga minu asukoht ja inimesed minu ümber olnud mulle suureks toeks. Enne, kui esined suurtel lavadel ja miljoneid kuulamisi hakkad saama, tasub õppida väiksemas ringis edukas olla. Tuleb osata kasutada olemasolevaid ressursse ja neist maksimumi võtta. Kuna otsustasin veeta gümnaasiumiea Hiiumaal, sain veel elada kolm aastat kodus ja toetuda oma vanematele elamispinna ja toidu osas, mis jättis jällegi rohkem aega oma karjääriga tegelemiseks.

Millised on Sinu tuleku plaanid? Kus Sa näed end 5 aasta pärast?

Hetkel plaanin Tallinnas hakata poole kohaga tööl käima. See katab ära mu hädavajalikud elamiskulud. Ülejäänud aja tahan muusikale pühendada. Loodan, et saan ilusti hakkama ja millegagi hätta ei jää. Pikemas plaanis tahan end võimalikult palju arendada ja oma jälgijaskonda suurendada. Täna on mul Spotifys 10 000 igakuiset kuulajat. Loodan, et see number on viie aasta pärast minimaalselt kuue- või isegi seitsmekohaline. Tahaksin esineda erinevates kohtades üle maailma, rahaliselt kindlustatud olla ja inimesi õnnelikuks teha. Ja loomulikult oma tegemiste juures ise ka õnnelik olla.

Anna paar soovitust noorele, kes sooviks astuda sammu ettevõtlikkuse/ettevõtluse suunal

Esiteks tuleb olla järjepidev. Usun, et see on esimene asi, millega paljudel probleeme on. Edu ei tule 99% juhtudel üleöö, vaid selle nimel tuleb aastaid vaeva näha. Paljud teevad midagi mõne päeva, kuu või aasta, kasvades vaikselt, kuid mitte nii palju, kui tahaks. Kärsitu olekuga suurte asjadeni ei jõua. Arvan, et küsimus pole selles, kas saavutad edu, vaid selles,  millal sa selle saavutad.

“küsimus pole selles, kas saavutad edu, vaid selles,  millal sa selle saavutad”

Teiseks, saa inimestega läbi ja loo sidemeid. Tänapäeval on nii palju tutvuste taga kinni, aga meil kõigil on võrdsed võimalused nende tutvuste loomiseks. Kui keegi midagi vajab, kirjutab ta esialgu tõenäoliselt oma tuttavale, et soovitust küsida. Sinu ülesanne on olla see inimene, keda su tuttavad piisavalt usaldaks ja hindaks, et sind soovitada. Ole väärtuslik teiste jaoks, sest järgmisel hetkel võivad just nemad sinu karjääri hüppelauaks olla. Vahel võib kõigest lai naeratus ning lihtsalt siiras ja rõõmsameelne iseloom kaugele viia.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus