Sendist sajani – kogukond alustavale rahatargale

01.10.2022
Kadri Koort, noorteinfo suunajuht

Ilona Tint ja Nele Kure on noorsootöötajad, kes seisavad selle eest, et toetada noorte ning noorsootöötajate finantskirjaoskust ehk rahatarkust.

Üheskoos on nad algatanud rahatarkust toetavad kogukonna “Sendist sajani”, mis pakub temaatilisi koolitusi ja tegevusi nii noortele kui noorsootöötajatele.

Rahatarkuse koolitused ja konsultatsioonid:

Noortele

Konsultatsioon on mõeldud noorele, kes soovib oma rahaasju ise juhtima hakata, aga ei ole veel päris kindel, kuidas seda teha. Ilona aitab luua ülevaadet rahaasjade hetkeseisust, panna paika tulevikusoovid ja leida viise, kuidas neid saavutada. 

Esmase võlanõustamise teenus noortele, kes on sattunud rahalistesse raskustesse ega suuda leida väljapääsu. Ühiselt vaatame üle tekkinud olukorra ning paneme paika esimesed sammud, mille abil laenukuristikust välja ronida ning võtta suund rahatargema homse poole.


Noortekeskustele, ettevõtetele ja asutustele

Hea võimalus kaasata noorteaktiivi või pakkuda malevlastele midagi uut, ent praktilist. Koolitused sobilikud töökollektiivi ühendamiseks ning noorsootöötajatele vajalike teadmiste andmiseks, et teemat igapäevategevustesse integreerida.

Pakume meeskonnale võimalust omandada oskusteavet ning tõsta teadlikkust  isiklike rahaasjade juhtimises. Rahatark eluviis on osa teadlikust enesejuhtimisest, mis panustab üksikisiku üldisesse toimetulekusse. Rahatark töötaja on õnnelikum ning   produktiivsem töötaja. Meie koolitus loob igale osalisele baasi olemaks rohkem seotud ühise eesmärgiga ning tajumaks enda panust väärtuse loomises.

Kes on noorsootöötajad Ilona ja Nele?

Ilona Tint on 26-aastane sariettevõtja. Olen pikalt töötanud noorsootöös, olnud 6 aastat ettevõtja, aidanud luua brände ja tegelenud vabakutselise turundajana. Suurem huvi rahatarkuse vastu tekkis mul 2019, kui sain aru, et lisaks eelarvele on veel palju viise, kuidas enda raha juhtida ja rikkust kasvatada. Huvi noorte rahatarkuse edendamise vastu tekkis mul juba paar aastat tagasi noortekeskuses töötades. Ma nägin kui vähe noored mõistavad raha ja selle väärtust ning kuidas neil puuduvad oskused rahatargalt käituda. Sealt edasi sündisid mitmed rahatarkuse huviringid, klubid ja koolitused noortele.

Nele Kure on 34-aastane 2 lapse ema. Olen töötanud õpetajana ning pikalt noorsootöös. Aktiivne huvi majanduse, võlanõustamise, investeerimise, rahatarkuse, kirg märkmike ja erinevate visuaalsete abivahendite vastu ning koostöö sarnaste vaadetega rahatarkuse entusiasti Ilonaga on viinud Sendist Sajani loomiseni. Noorsootööd tehes püüdsin igasse noortele suunatud tegevusse sisse pookida rahatarkuse infokillukesi.

Huvi korral võta julgesti ühendust sendistsajani@gmail.com ja uuri lisa www.sendistsajani.ee.

Foto autor Kairi Parson.

.

.

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend