fbpx

Selgusid koomiksikonkursi “Raharöövlid” võitjad

Finantsinspektsiooni ja noorteinfoportaali Teeviit korraldatud rahatarkuse koomiksikonkursile „Raharöövlid” laekus kolmes vanusegrupis kokku ligi tuhat vinget tööd üle Eesti. Peale pikka kaalumist mitmete väga heade tööde vahel valis žürii välja võitjad.

Konkursi tööd olid jaotatud kolme vanusegruppi ning žürii  hulgas olid noorte seas populaarne investor Kristi Saare, tuntud koomiksikunstnik ja graafiline disainer Veiko Tammjärv, noorteinfoportaali Teeviit vabatahtlik Grete Kull ja Finantsinspektsiooni kommunikatsioonispetsialist Kaisa Gabral. Žürii hindas tööde juures loo jutustamise oskust, sõnumit ja kunstilist teostust.

Koomiksikonkursi "Raharöövlid" võitjad:

Vanusegrupp 1.-4. klass

I koht  – Emilia Murde, Tartu Veeriku kool

II koht – Maria Mikkor, Tallinna Reaalkool

II koht – Jasper Schultz,  Gustav Adolfi Gümnaasium

III koht – Grete Mardim, Tabasalu kool

Vanusegrupp 5.-8. klass

I koht –Mirjam Märtin, Tartu Kesklinna Kool

II koht – Solveig Agur, Gustav Adolfi Gümnaasium.

III koht – Lilia Cakmak, Jakob Westholmi Gümnaasium

Vanusegrupp 9.-12. klass

I koht – Mihkel Koitmäe, Viljandi Gymnaasium

II koht – Saskia Lukkonen, Kohila Kunstide Kool

III koht – Mirel Kallas, Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium

Eraldi äramärkimist väärisid žürii hinnangul: Aliis Aas, Karmen Roht, Anni Rääk, Liisa Ainola, Carmen Rebane, Siim-Sander Eru, Marian Lukason, Marta Stepanov, Eliis Hiiemäe ja Marianna Mettus.

Lisaks saab valikuga koomiskikonkursile laekunud töödest tutvuda Finantsinspektsiooni ja Eesti Panga perepäeval “Minu tuleviku raha”, mis toimub 22.aprillil Eesti Panga muuseumis (Estonia pst 11).

Finantsinspektsioon ja Teeviit tänavad kõiki tublisid lapsi, kes nii palju ägedaid koomikseid joonistasid ja konkursile saatsid. Samuti kõiki õpetajaid ja juhendajaid, kes lastele head nõu ja nippe jagasid. Kõigi võitjatega võetakse ühendust, et leppida kokku auhinna kättetoimetamise viis.

Skip to content