fbpx

Saue Noorte Töömalev- võimalus töökogemuseks

Igal aastal toimuvad üle Eesti malevad, mis on noorte jaoks populaarsed. Malevates on noortel võimalus saada esimene töökogemus ning leida endas uusi oskusi ja tutvusi. Seekord jagab enda kogemusi Saue Noorte Töömalev.

Igal aastal korraldab Saue Noortekeskus suvist noorte töömalevat. Sellel aastal on kolm vahetust: Pivarootsi välisvahetus, Saue valla I vahetus ning II vahetus. Töömalevas tehtavad tööd on enamasti heakorratööd Saue vallas, valla asutustes ja ettevõtetes.
Malevasse registreerimine algas 1.aprillil ja kestis kuni 31.maini. Kandideerimisvorm on juba mõnda aega online-i põhine, nii ka sel aastal. Kandideerida saavad noored alates 13. eluaastast. Malevasse saanud noorega sõlmitakse tööleping. Maleva tööpäeva pikkus on 4 tundi.

Vaata videost noorte kogemusi:

Eelmisel nädalal lõppes just Pivarootsi välisrühma vahetus. Seal malevlased koristasid, enamiku ajast said ka värvida, peale tööpäeva käidi ka ujumas. Pivarootsi välisrühmal oli ka eelmise nädala sees kahe päevane (22-23. juuli) jalgrattamatk, kus malevlased sõitsid koos noortejuhtidega Ermistu Puhkekülasse. Seal malevlased sõitsid paadiga ja hiljem käisid ka saunas. Järgmisel päeval uuesti Pivarootsi tagasi.
Eilsest hakkas Saue valla töömaleva I vahetus. Noori oli tulnud kohale Sauele erinevatest kohtadest (näiteks: Haibast ja Turbast). Maleva I vahetuse avas noortekeskuse juhataja ning peale seda said malevlased Töötukassalt koolituse, kus teemadeks olid alaealisi noori puudutav oluline info, näiteks mida peab kindlasti jälgima, kui sõlmida tööleping või mis ohud erinevate töödega kaasas käivad. Kohe kui koolitus oli läbi saanud suundusid noored oma tööobjektidele tööle, mida oli ka valla peale kokku üpris palju, näiteks: Horteses või Funtime´s. Peale teist tööpäeva on malevlastel võimalus osaleda ka töötubades.
Malev on õpetanud noortele filmimist, üksteisega läbisaamist, erinevaid koduseid töid ning eneseanalüüsi.

Artikli koostanud Markus Pärn.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus