fbpx

Kogemuslugu Saralt: astu välja oma mugavustsoonist!

19.11.2019
Kaie Pranno, noorteinfo peaekspert

November‌ ‌on‌ ‌traditsiooniliselt noorsootöö võimaluste teemakuu,‌ ‌mistõttu‌ ‌toome‌ ‌teieni‌ ‌erinevate‌ ‌aktiivsete‌ ‌noorte‌ ‌lood.‌ ‌Tutvustame Teile Sara Kaelepit, kes on Soomes elav noor laulja, kes on enda noorest east vaatamata võtnud osa mitmest konkursist. 

Alustasin laulmisega juba päris lapseeas, umbes 5-6 aastaselt sain aru, et see mulle meeldib. Panin muusika mängima ja mängumikrofoniga laulsin kaasa Koit Toome, Adam Lamberti ja teiste sel ajal populaarsete lauljate lugusid. Käisin 6-7 aastaselt mõnda aega ka Lahtis kooris laulmas aga see miskipärast ei sobinud ja laulsin kodus edasi, kõvemini kui varem. Peale seda leidis mu ema mulle Helsingis lauluõpetaja ja käisin Maria Volmeri juures laulutundides. See oli veel lahedam, sai päris mikrofoni laulda ja salvestada. 

Olin 8 aastane kui osalesin esimesel lauluvõistlusel Soomes. Soome poppar Antti Tuisku korraldas sellise ürituse nagu “Kid Sing”. Jõudsin seal 24 parima hulka. Kandideerisin ka järgmisel aastal Voice Kidsi, aga seal jäin umbes 50 hulka. Arvan, et umbes 10 aastaselt hakkasin kitarrimängu vastu huvi tundma ja õppisin oma esimesed duurid selgeks. Koolis korraldati talendivõistlus ja tegime tüdrukutega Katy Perry „Roar“ lugu, kus laulsin ja mängisin ise kitarri. Olime parimad. Yes, esimene võit!

Harjutasin kodus kitarri ja laulmist edasi ja huvi muudkui kasvas. Paar aastat hiljem, olles 12-aastane osalesin saates “Väikesed Hiiglased’. See oli väga lahe kogemus ja õppisin sealt palju tänu lauluõpetaja Maikenile. Seda, kuidas kõrgemaid noote laulda ja oma häält kontrollida. Sain ka aru, et vahel peab oma mugavustsoonist välja astuma ja proovima midagi sellist, mida varem pole teinud. Sain sealt ka väga palju sõpru, kellega suhtlen ikka veel. 

Nüüd,  sellel aastal võtsin osa TV3 ja CocaCola Supertalendi konkursilt. Sealt õppisin palju just talendi edasi arendamisest ja suhtumisest kaasvõistlejatesse. Tegime laheda grupiga projekti ja sain aru, et muusikavideo tegemine pole lihtne. Kui soovid head tulemust, siis peab olema hea kambavaim ja suur tahtmine seda teha.   Sellelt konkursilt sain ka väga lahedad uued tuttavad!

Hetkel õpin klaverit mängima, uus hobi ja otsin uusi võimalusi kusagil kaasa lüüa. Ehk tuleb midagi lahedat taas ja ehk on võimalik end jälle proovile panna.

Laulmine on aga see, mis järjest rohkem mulle meeldib. Soovin kindlasti seda juurde õppida ja aru saada, et milleks ma oma häälega võimeline olen. Kuigi laulmine on meeldinud ja meeldib siiani, ei tea veel,  kas soovin tulevikus lauljaks saada. Harrastusena on see hetkel okei, eks näis, mis elu ja tulevik toovad.

„Never say never!“ 

-Sara Kaelep-

Artikkel on koostatud 2019. aastal.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend