Riigikogu valimised 2023

Hea Teeviit külastaja!
 
Oled sa kindlasti oma kodulinnas jalutades täheldanud igasuguseid agitatsiooni eesmärgil paigaldatud välireklaame või juhtinud uudiseid lugedes tähelepanu sellele, et üha enam kerkib esile üks ja sama teema – valimised. Polegi see aga juhuslik! Toimuvad juba üsna pea, nimelt 27. veebruarist 5. märtsini, Riigikogu valimised.
 
Aga miks see teema avalikkust nii väga huvitab? Ja peaasi, miks peaksid noored tõsiselt kaaluma hääletama minemise ja selle tähtsuse läbi?
 
Arvatakse, et poliitika ei ole kõigi jaoks ega seda lihtne mõista paljudel inimestel, iseäranis noortel, kuid tegelikult pole siin aga midagi keerulist! Iseenesest valimiste põhisõnum seisneb selles, et igal häälel on oma väärtus ja selle kaudu kujuneb ühine otsus. Määravad sedasi inimesed koos terve riigi tuleviku.
 
Vastavalt seadusele Riigikogu valimistel saavad oma hääle anda valimispäevaks 18-aastaseks saanud Eesti kodanikud. Seega kui oled juba täisealiseks saanud, siis see võimalus hääletada on tõepoolest võimalus näidata oma kodanikupositsiooni ja aidata kaasa positiivsete muutuste teostamisele riigi mastaabis. Ja olgu hääl milline tahes – see on sinu oma ning on tähtis sellele jõudu anda. See oleks esimeseks sammuks muudatuste teel!
 
Aga mida siis teha, kui sa üldse ei tea, kelle poolt hääletada? See ei ole üldse probleem, vaid suurepärane põhjus hakata mõtisklema selle üle, milliseid muutusi sinu süda nõuab, millised on sinu väärtused ja esimused ning otsida selle varal mõttekaaslasi kandidaatide seast. 
 
Kui sa tahad muuta enda ja ümbritsevate inimeste elu paremaks, korrastada asjade olemasolevat olukorda, avardada silmapiire, siis hääletamine ongi lahendus, mis aitab mitte ainult luua seda tulevikku, mille üle me uhked oleme, vaid innustada ka teisi saama poliitiliselt aktiivsemateks ja teadlikumateks kodanikeks!

Vali noor

Eesti Noorteühenduste Liit viib Riigikogu valimiste eel läbi kampaaniat “Vali noor”, mille raames on interaktiivsele kaardile koondatud kuni 30-aastaste kandidaatide info. Kampaania eesmärgiks on tutvustada noori kandidaate ning kutsuda üles noori valima just noorte poolt.

Veebinar: Uus Riigikogu juba märtsis. miks minna valima?

Kas ka Sina oled mõelnud, et miks minna valima ja kas see üldse midagi muudab? Kuidas leida see õige kandidaat ja mille põhjal oma valik teha? Kui vastasid vähemalt ühele neist küsimusest jah, siis on see veebinar just Sulle!

Kuidas, keda ja millal valida?

Alljärgnevatest videotest, mis olid loodud  Eesti Noorteühenduste Liiduga 2019. aastal, saad teada, millal hääletada, mis on eelhääletamine, kus leida infot kandidaatide kohta ja keda valida.

Pea meeles – Riigikogu valimiste päev on 5. märtsil 2023. aastal. Valimisnädal algab esmaspäeval, 27. veebruaril ja see koosneb kuuest eelhääletamise päevast ja valimispäevast. 

Eelhääletamise ajal 27. veebruarist – 4. märtsini 2023 on võimalik hääletada ka elektrooniliselt.

Artikkel on koostatud ja avalikustatud noorteinfoportaalis Teeviit veebruaris 2023 osaluse teemakuu raames.

Anna oma panus Teeviit teemakuude 2024 loomesse!

Noorteinfoportaal Teeviit toimetab igal aastal teemakuude põhiselt avades noorte jaoks olulisi teemasid ning jagades erinevate noorte ja spetsialistide persooni- ja kogemuslugusid. Selleks, et ka järgmisel aastal pakkuda noorte jaoks huvipakkuvat sisu vajame Sinu abi! Anna oma panus vastates lühikesele küsimustikule!

Jättes oma e-maili loosime kõikide vahel välja ka Teeviit meeneid.

Skip to content