fbpx

Reno Feliks Lindvere kogemuslugu keeleõppimisest

20.04.2021
Maris Praats, sisuloome tiimijuht

Noorteinfoportaali Teeviit üheks teemaks on minu võimalused õppimiseks ja töötamiseks. Sellel kuul keskendume muuhulgas ka keeleõppele, välismaal õppimisel ning enesearengu teemadele. Seekord oleme teinud loo Reno Feliksiga, kes õppis Multilingua Keelekeskuses inglise keelt. 

Olen Reno Feliks ning õpin Multilingua Keelekeskuses inglise keele Cambridge eksami CAE C1 ettevalmistuskursusel. Olen õppinud inglise keelt juba kolmandast klassist alates ja samuti on inglise keel olnud alati üks osa minust juba mudilasest saati, suuresti tänu internetile ja televisioonile. 

Miks otsustasid kursusel osaleda? Kas oli raske kursusele saada?

Otsustasin kursusel osaleda, et valmistuda CAE eksamiks. Soovin saavutada vähemalt C1 taseme, sest soov on minna välismaale ülikooli. Kursusele polnud raske saada ning juba nädal pärast ühendust võtmist toimus mul esimene veebitund.

Milline nägi inglise keele kursus välja? 

Inglise keele kursus on väga stressivaba ja kasulik. Inglise keelt õppides on tunne nagu räägiks lähedase sõbraga, sest algselt räägime niisama juttu elust ja muudest teemadest ning hiljem alustame ülesannetega. Ülesanded valitakse vastavalt minu oskustele. Üks koolitund kestab poolteist tundi.

Kas oli ka midagi rasket? 

Kõige raskemad on minu jaoks ülesanded, sest olen ka varasemalt nendega hädas olnud. Seetõttu püüame neid ka kõige rohkem harjutada. Teine raskus oli pigem tehniline. Algul püüdsime teha kõnesid kasutades platvormi Microsoft Teams, kuid see ebaõnnestus ning kolisime veebitundidega üle Google Meets’i.  

Kui palju inglise keelt üldiselt kasutad?

Nagu varem mainisin, siis inglise keel on olnud osa minust põhimõtteliselt terve elu. Kasutan inglise keelt igapäevaselt internetis teistega suheldes. Samuti kuulan palju inglise keelset muusikat ja podcaste, vaatan filme ja videosid ning loen raamatuid.

Miks on sinu jaoks inglise keel oluline?

Minu õde on olnud mulle suureks inspiratsiooniks. Ta õpib Londonis ülikoolis ja talle on olnud inglise keele hea oskus suureks abiks. Inglise keel on minu jaoks oluline, sest see on kõige laiemalt kasutuses olev keel maailmas. Paljudes riikides saab suhelda inimestega inglise keeles. Samuti on internetis väga suur protsent sisust inglisekeelne.

Miks peaks üks noor inglise keelt õppima?

Inglise keele oskus on oluline, kuna see aitab kaasa rahvusvahelisteks suheteks. Kui on soov minna välismaale tööle või ülikooli, siis enamus riikides on inglise keele oskus kohustuslik.

Kas soovitad selliseid kursusi ka teistele?

Soovitan kindlasti kursust inimestele, kellel on soov alustada inglise keele õpet, arendada oma inglise keele oskusi või valmistuda inglise keele eksamiks. Kursus on samuti kasulik ka nendele, kes soovivad arendada oma verbaalset inglise keele oskust.

Too välja nippe, kuidas kõige lihtsamini keeli õppida.

Kõige lihtsam viis keele õppimiseks minu jaoks on igapäevane seos selle keelega. Loe raamatuid, vaata filme, sarju ja suhtle inimestega, kes seda keelt kõnelevad!

Mis on Multilingua Keelekeskus?

Multilingua Keelekeskus on Eesti suurim keeltekool, mis tegutseb Tallinna kesklinnas ja korraldab lastele ja noortele järgmisi keelekursusi ja keelelaagreid:

laste inglise keele klubi (lasteaia ja algklassilastele)

laste vene keele klubi (lasteaia ja algklassilastele)

vene keele kursused põhikooli noortele

inglise keele Cambridge eksami CAE C1 ettevalmistuskursus

eesti keele linnalaagrid lastele, kelle emakeel ei ole eesti keel

järeleaitamistunnid võõrkeeltes (eesti, vene, inglise, saksa, prantsuse, hispaania keel)

Samuti korraldatakse piirilinnas Narvas 5päevaseid vene keele laagreid põhikoolinoortele. Narvas on Venemaa oma silmaga nähtav, käega katsutav ja linnas on olemas suurepärased tingimused, et vene keelt omandada keelekeskkonnas.

Rohkem infot laste- ja noortekursuste ning keelelaagrite kohta saad siit: https://multilingua.ee/keelekeskus/keeleope-lastele/

Ka on Multilingua Keelekeskusel partnerkoole üle terve Euroopa, mis korraldavad noortele keelelaagreid keelekeskkonnas. St seal, kus õpitavat keelt kohalikud räägivad emakeelena. Näiteks, et inglise keelt saab õppida Inglismaal, Iirimaal, või hoopis päikeselisel Maltal ja Küprosel. Või siis prantsuse keelt Prantsusmaal, saksa keelt Saksamaal jne.

Keeleõpe välismaal keelelaagite kohta leiad rohkem infot siit: https://multilingua.ee/keelekeskus/keeleope-valismaal/

Kui vajad võõrkeeleõppealast nõustamist, võta julgelt ühendust “Keeleõpe lastele ja noortele” ja “Keeleõpe välismaal” projektijuhi Hannela Tamagnoga. Nõustame TASUTA!

Artikkel on valminud koostöös Multilingua Keelekeskusega.

Küsis sisuloome- ja koostöösuhete tiimi koordinaator Maris Praats ning toimetas Mariliis Lulla.

Avaldatud aastal 2021.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend