Kogemuslugu Reete-Liisiga: mõtetel on jõud

13.12.2021
Maris Praats, sisuloome tiimijuht

Noorteinfoportaali Teeviit detsembri teemaks on “mina”. Seekord jagame Reete-Liis Vahuri lugu väärtustest ning enesearmastusest.

Mina olen Reete-Liis ning praegusel hetkel on mu kõige tähtsamateks tegevusteks laulmine, õige töökoha leidmine ning kooliga tegelemine. Samas tegelen ka palju iseenda armastusega, oma sihtidega ja võtan iga päev ette midagi, mis mind mu unistustele lähemale viivad.


Olen jõudnud arusaamale, et kõik meie mõtted ja tegevused on kinni meie peas. Tuleb mõelda sellele mida sa tegelikult tahad ning seeläbi ka selle ükskord saad. Kõik meie mõtted ja tegevused on nagu magnetid, oma mõtetega sa tõmbad enda poole asju mida sa tahad kas siis negatiivseid asju või positiivseid, sest mõtetel on jõud.
Selline mõtteviis leidis tee minuni aastatega, kui pidin palju läbi elama ning seetõttu erinevaid materjale selle kohta uurima.


Minu jaoks on väärtus see, et ma tean kes ma sisimas tõeliselt olen. Olen saanud aru, et olin enne lihtsalt pime ning ei mõistnud seda teemat piisavalt hästi. Sellest arusaamiseks oli vaja mingit sorti “traumat”, et hakata maailma ja eluolu teistmoodi mõistma. See kõik pani mind rohkem väärtustama ja aru saama asjadest, mida olen pidevalt valesti teinud ja samas on see aidanud mul suuresti mõista rohkem ka teiste inimeste käitumist. Olen hakanud väärtustama rohkem seda mida inimesed mulle pakuvad ja minu heaks teevad. Selleks, et ise kedagi armastada ja jagada ka positiivsust teistega, pead sa olema kindel enda südame soovides ning iseennast päriselt armastama.


Raskusi on kõigil ja neid tuleb vahetevahel ette ent samas kui ennast armastada ja teada mida tahad, siis on tunduvalt lihtsam elus ettetulevad raskused ületada. Olen mõtteviisiga, et vahel võib minna nässu ja see on okei ning peale seda on võimalik püsti tõusta ja jälle edasi minna.


Minu kaks kõige suuremat unistust on saada lauljaks ning veeta terve elu inimesega, keda päriselt armastan. Laulmisest on mul soov olla ülemaailmne laulja ja teha seda päris tööna. Hetkel ka kõige suurem unistus on tagasi võita oma hingesugulane ja selleks teen juba esimesi samme.
Minu unistus lauljaks saamisest ei tulnud iseenesest ja olen sellest unistanud juba väikesest peale. Mõte sellest teeb mind õnnelikuks ja on alati olnud üks osa minust. Nüüdseks olen aru saanud, et see ongi päriselt see, mida ma südamest teha tahan. See kõik algas esinemisega vanematele ning siis juba laulsin kooris, peale mida hakkasin laulma soolot ning laule kirjutama. Olen teinud ka palju laulude covereid. Minu üheks suurimaks sammuks oli osalemine Supertalendi konkursil, sest seal sain ma kinnituse, et see kõik on seda väärt. Edasine siht on jätkata laulude kirjutamisega, minna stuudiosse ja avaldada oma laule, et mu laulud veelgi rohkemate inimesteni jõuaksid.

Kust praegu sinu laulmist kuulata saab?

Youtubest otsingusse pannes: Mesimummud – “Smile” ning siin on ka otselink minu loole: https://youtu.be/Wm9EyQHJhgw
Tulemas on ka uut sisu minu Instagrammi kasutajasse nimega “Floralflake”, palju uusi covereid ja lisaks minu enda kirjutatud laule. Tulemas on palju uut ja toredat ning varsti on üleval ka üks eesti keelne cover.

Milliseid raamatuid sa noortele soovitaksid?
Soovitan kahte raamatut:
“Minu elu kutse” Roald Takko, Harald Lepisk
“Hinge teekond koju” Lii Vatsfeldt
Ja kindlasti soovitan kõigil osaleda veebiseminaridel või koolitustel, mis räägivad enesearmastusest!

Küsis noorteinfoportaali Teeviit sisuloome tiimi koordinaator Maris Praats 2021. aastal.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend