fbpx

Raamatukogud pakuvad vaheajaks emotikoni e-viktoriini ja putukabingot

Vaheajal on mitmed raamatukogud üle Eesti pakkumas põnevaid tegevusi nagu luulevõistluseid, ettelugemisi, videoloenguid, lauamängude mängimist, kohtumisi kirjanikega, fotokonkursse, noorteromaani saateid, kunstiaktsioone ja viktoriine. Aga leiab ka põnevaimaid tegevusi nagu putukabingo ja emotikoni e-viktoriin. Vaata siit artiklist lähemalt, mis erinevates maakondades toimumas on ja võta osa enda lähima või miks mitte kaugeima raamatukogu tegevustest. Internet annab selleks ju suurepärased võimalused. 

TALLINN

 • EESTI RAHVUSRAAMATUKOGU korraldab digikultuuri aasta raames koolinoortele digitaalpärandist GIF-iks konkursi „Paneme vanad plakatid ja postkaardid elama!“. Konkursiga innustame lapsi ja noori praeguses eriolukorras kasutama digikogudes leiduvat materjali mänguliselt, leidmaks uusi loomingulisi viise digipärandi tutvustamiseks.

Konkursile ootame osalema kõiki koolinoori. Konkurss on avatud 8. maini 2020. Lisainfo konkursi kohta https://haridusrr.wixsite.com/veebipesa/konkursid või haridus@nlib.ee

 

 • KIRJANDUSMUUSEUM  kutsub vaatama: folkloristika osakonna videoloengud
 •  TALLINNA KESKRAAMATUKOGU  üritused noortele: nt omaloomingu, loovkirjutamise, inglise keele, vene keele, väitlus-, raamatu-, lauamängu  ja nutikate klubi noortele. Ulmekirjanduse ja Harry Potteri viktoriin. Loeme ette noortele. Liikumistegevused toas ja õues,  rollimängud noortele, Instagram-live noortele, PodCasti õhtu Hea noorte raamat 2019, tubane takistusrada, mõrvamüsteerium noortele jne. Täpsem ürituste kava eesti keeles, vene keeles.

JOOKSVAD TEGEVUSED LASTELE: 

 • Keelepraktikat eesti, inglise, korea, rootsi, saksa ja vene keeles (grammatika, hääldus, tõlkimine) pakume vestlusringides Skype´i vahendusel. Võta meiega ühendust ja lepi aeg kokku!
 • Loeme ette! 23. märtsist kuni 1. maini E-R kell 10.00-16.00 saad helistada raamatukoguhoidjale, kes sulle mõnda vahvat lasteraamatut ette loeb! Eesti, inglise ja vene keeles. 
 • Meisterda Minuga lastesaade. Tallinna Keskraamatukogu Youtube’i kanalis “Lastele/for kids” avaldame igal nädalal mitu toredat meisterdamise videot.
 • Muinasjutud kolisid internetti. Tallinna Keskraamatukogu Youtube’i kanalis “Lastele/for kids” avaldame igal nädalal mitu tuntud muinasjutu ettelugemist. Kevadisel koolivaheajal avaldame ka 18. ja 25. aprillil kell 11.00 ning 21. ja 23. aprill kell 12.00 Facebookis Põhja-Tallinna raamatukogud, 18. ja 25. aprillil kell 11.00 Facebookis Lasnamäe raamatukogud.
 • Võimleme! Meie toredad raamatukoguhoidjad Anna ja Rita kutsuvad kõiki lapsi koos oma lähedastega võimlema. Lisaks võimlemisele saab toredaid luuletusi kuulda. Tallinna Keskraamatukogu Youtube’i kanalis “Lastele/for kids” avaldame igal nädalal ühe video, kus võimeldakse luuletuse saatel. Kevadisel koolivaheajal avaldame video 23. aprillil kell 11.00 või kohtume otse-eetris neljapäeviti kell 10.00 Facebookis Haabersti raamatukogud.

JOOKSVAD TEGEVUSED NOORTELE: 

 • Joonistusklubi. Kutsume üles noori jagama oma ideid ja jooneks saanud mõtteid Tallinna Keskraamatukogu Noorteka Discordis https://discord.gg/RxhvnUf #joonistamisklubi. Lisaks jagatakse grupis joonistamistarkust (kompositsioon, perspektiiv, proportsioonid jne) ning muud huvitavat ja teemakohast. Tule, joonistame koos maailma! Joonistusklubi viib läbi raamatukoguhoidja Mai.
 • Jutuklubi iga päev kell 16.00-18.00. Räägime päeval tehtust, arutleme päevakajaliste teemade üle, muljetame toidust, koolist ja raamatutest. Mõnus koht, kus saavad osalejad end igapäevaselt mahalaadida. Kohtume DISCORDis.
 • Keelepraktikat eesti, inglise, korea, rootsi, saksa ja vene keeles (grammatika, hääldus, tõlkimine) pakume vestlusringides Skype´i vahendusel. Võta meiega ühendust ja lepi aeg kokku! 
 • Loodusklubi. Siia võivad kõik postitada fotosid loodusest. Oodatud on pildid lemmikloomadest ja toataimedest kuni metsiku looduseni välja. Kui fotosid koguneb piisavalt, teeme Tallinna Keskraamatukogu Noorteka facebookis virtuaalnäituse. Loomulikult on iga foto üles laadinud isik ise selle autor. Lisaks leia raamatutest tsitaate loodusest ning postita neid teistele lugemiseks. Osale ka vahvates loodusteemalistes viktoriinides. Loodusklubi viib läbi raamatukoguhoidja Ülle. Kohtume DISCORDis.
 • Luulevõistlus. Ole loominguline ja leia kodusest raamaturiiulist raamatupealkirjad, mis moodustaksid toreda luuletuse. Valminud luuletusest saada pilt sõnumina Põhja-Tallinna raamatukogude facebooki või e-posti aadressile: sole@nulltln.lib.ee. Pilte ootame 25. aprillini, pildid lisatakse Põhja-Tallinna raamatukogude FB-lehele, kus neid saab hinnata kuni 30. aprillini. 
 • Meisterdamine/nuputamine/pusled. Tahad ennast proovile panna? Sind ootab ees hunnikutes põnevaid väljakutseid nagu “Mitu Harry Potteri tegelast suudad nimetada”, ägedaid viktoriine Kahootis nagu “Kui palju tead noortekirjandusest” ja kui igatsus raamatukogude järgi on suur, saad lausa meie raamatukogu piltidega puslesid kokku panna! Rohkem infot: 
 • Nõia väljakutse! Esitame Sulle väljakutse! Valmista endale nõia mask, kostüüm – tee endast ehtne nõid ja saada meile endast foto e-posti aadressile kalamaja@nulltln.lib.ee. Fotod lisatakse Põhja-Tallinna FB-lehele, kus neid saab hinnata kuni 4. maini. Kolme kõige enam laigitud foto omanikku premeerime auhinnaga (NB! auhinna saab kätte peale eriolukorra lõppemist).

Kõik need ja paljud teised veebitegevused, mida jooksvalt lastele ja noortele pakume, leiab siit: https://keskraamatukogu.ee/lasteleht/mangud/opi-mangi-veebis/

Lisainfo: laste@nulltln.lib.ee ja noorte@nulltln.lib.ee.

TARTU JA TARTUMAA

 • Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noortelehel/ ning  FB-s Tartu Linnaraamatukogu Noortenurgas leiab koolivaheaja tegemiste kava. Koolivaheaja programm algab kõigil päevadel kell 12.00   ja on loomulikult järelvaadatav.
 • Tartu linnaraamatukogu Karlova harukogu   pakub kogu koolivaheaja vältel  raamatumängu ja meisterdamisvideosid   Tartu Linnaraamatukogu Youtube kanalil.
 • Maarja-Magdaleena raamatukogu kutsub lauamänge mängima. 
 • Luunja raamatukogu avaldab videointervjuu “Epp Petrone kohtumine Luunja Keskkooli õpilastega”.
 • Peipsiääre valla raamatukogud pakuvad lastele koolivaheajaks erinevaid põnevaid tegevusi ja ülesandeid oma facebooki lehel! 

Laupäev 18. aprill. Esimene ülesanne: PUTUKABINGO
Esmaspäev 20. aprill. Teine ülesanne: RAAMATUSELJA LUULETUS
Kolmapäev 22. aprill. Kolmas ülesanne: KODAVERE MÄNG

VALGAMAA

 • Valga keskraamatukogu pakub koolivaheajal veebipõhist programmi 5. – 11. aastastele lastele “Üks tegu, üks lugu”. Lastele loetakse jutte ja õpetatakse paberist voltimist.
 • Lüllemäe raamatukogu kodulehel on raamatu teemaline viktoriin.

RAPLAMAA

Rapla Keskraamatukogu 

 • kodulehe noortelehele viktoriin
 • kontaktivaba lauamängude laenutamine
 • Kontaktivaba raamatute laenutamine
 • päikese tervitus ja võimlemine
 • Ristsõnade koostamine 
 • Soovitusnimekirjad
 • Ristsõnade lahendamine kodulehel
 • Helifailid raamatukatkenditega kodulehel

Kehtna raamatukogu

 •  “Lugemismäng noortele” nuputamis-ja arvamisülesanded, ajaveebide keskkonnas. 
 • “Pildistame kevadet” virtuaalnäitused raamatukogude ajaveebides.

Märjamaa Valla Raamatukogu

Kohila raamatukogu

 • Kohila valla noorte volikogu soovitab: “Soovitusnimestik noortele”

PÄRNUMAA

Raamatukogud jagavad sotsiaalmeedias lugemissoovitusi, mida vabal ajal lugeda. Pärnu Keskraamatukogu jätkab 1 kord nädalas kontaktivaba laenutust. Lugege- kas kooli ülesandel või vabatahtlikult!

NARVA JA IDA-VIRUMAA

Narva Keskraamatukogu:   

 • Loominguline projekt „Meie pere lemmikraamatud“. Lemmikraamat see on kindlasti kõigil olemas ja tuleb kõigile eri aegadel. Keegi kuulas ema või vanaema ettelugemist ja see läks talle hinge kogu eluks. Tublimad lugesid seda ise juba kooliajal ja võib olla isegi mitu korda, leides iga kord uusi mõtteid ja uusi värve. Nii koos arutades ja muljeid vahetades tekkiski lemmikraamat. See projekt kutsub vahetama mõtteid ja tundeid laste ja täiskasvanute vahel. 18.03 – 01.06.2020. http://www.narvalib.ee/lastekas/archives/5591
 • Aktsioon “Sinu koroonaviiruse vastane kangelane”. Mõtle välja oma julge ja võitmatu kangelane, kes päästab meid koroonaviiruse eest! 23.03.2020 – eriolukorra lõpuni http://www.narvalib.ee/lastekas/archives/5621 natalja.volzina@narvalib.ee ;tatjana.ganjukova@narvalib.ee
 • Emotikoni e-viktoriin. Kujutame fantaasiasse, et kui kirjanikud krüptivad oma teoste pealkirjad emotikonidega? Kas võiksite arvata, mis nime autor välja tõi? Võtsime julgust ja kodeerisime kirjanike asemel piltidena raamatute pealkirjad. Proovige kirjandusteost testiga ära arvata.

Reedeti eriolukorra lõpuni

https://www.facebook.com/groups/990723837706207/

https://vk.com/shkola.pravilnoj.tusovki

 https://ok.ru/group/54939348631555/topics

tatjana.ganjukova@narvalib.ee

 • Lauamänguklubi uues formaadis. Teisipäeviti me mängime, aga mitte enam lauamänge, vaid mänge interneti kaudu. Igal teisipäeval paneme üles teie jaoks uued ülesanded, oodates  teie vastuseid ja kommentaare.

Teisipäeviti  – eriolukorra lõpuni

https://www.facebook.com/groups/990723837706207/

https://vk.com/shkola.pravilnoj.tusovki

https://ok.ru/group/54939348631555/topics

tatjana.ganjukova@narvalib.ee

 • Loeme koos! Narva Keskraamatukogu on nüüd ka YouTube’is. Narva Keskraamatukogu pakub oma lugejatele suhtlemisvõimalust YouTube’i kanalis igal argipäeval kell 15.00. Raamatukogu tutvustab lugejatele neid raamatuid, mis on olemas raamatukogu kogudes ja pärast piirangute lõppemist ka kõigile kättesaadavad.

Tutvustame nii unustusehõlma vajunud autoreid kui ka avastame uusi ning vähetuntuid kirjanikke. Kanal sobib erinevate põlvkondade esindajatele.

https://www.youtube.com/channel/UCnFfPjxxAzmDAJ3zFA0saJA

 • KUNSTIMARATON 2020 „Igaüks teeb isemoodi kunsti!“. Konkursi eesmärgiks on julgustada eelkõige noori esile tooma oma ideed, elukeskkonna eripära läbi kunsti; õpetada noortele oskust kujutada tegelikkust ja väljendada oma meeleolu värvide abil ning kujundada nende loomingulist maailmanägemust, arendada kujutavat mõtlemist ja individuaalset võimekust.

20.04.2020, 23.04.2020 kell 12.00

https://www.facebook.com/groups/990723837706207/

https://vk.com/shkola.pravilnoj.tusovki

https://ok.ru/group/54939348631555/topics

JÕGEVAMAA

 •  Jõgevamaa raamatukogud:
 • Põltsamaa Raamatukogu kutsub: Kujunda oma lemmikraamatule uus kaaneümbris! 
 • Põltsamaa Raamatukogu pakub ka virtuaalmängu “Tsitaadijaht” ja rahvajuttude videoid
 • Mustvee Raamatukogu kutsub: Fotokonkurss ”Minu kevad” 
 • Mustvee Raamatukogu kutsub joonistama ja kirjutama teemal “Koduõppest nii ja teisiti”. 
 • Jõgeva Linnaraamatukogu korraldab lemmiklooma joonistamise võistluse
 • Laiuse raamatukogu ootab laste luuletusi kodus õppimise rõõmudest

VILJANDIMAA:

 • Viljandi Linnaraamatukogu on tulemas Facebooki LIVEd.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus