Praktikaprogramm eesti keelest erineva emakeelega tudengitele

17.06.2022
Kadri Koort, noorteinfo suunajuht

Avalik sektor ootab taas eesti keelest erineva emakeelega tudengeid praktikale – kandideerimine on avatud kuni 27. juuni 2022. Vaata praktikapakkumusi siit!

Kultuuriministeeriumi ja Integratsiooni Sihtasutuse koostöös sündinud programmi eesmärk on tutvustada noortele töövõimalusi riigiasutustes ja julgustada neid tulevikus kandideerima avaliku sektori ametikohtadele; teiselt aga rikastada ka avaliku sektori maailmatunnetust.

Praktikaprogrammi kolmandal hooajal ootavad eesti keelest erineva emakeelega praktikante 16 põnevat praktika pakkumist:

  • Riigikantselei
  • Haridus- ja Teadusministeerium
  • Kultuuriministeerium
  • Andmekaitse Inspektsioon
  • Maa-amet
  • Terviseamet
  • Tervisekassa
  • Politsei- ja Piirivalveamet
  • Integratsiooni Sihtasutus

..

Miks osaleda?

Avalikus teenistuses töötamisel on mitmeid eeliseid – saad osaleda Eesti ajaloo kujundamises, seada Eesti riigi tegevussuundi, näha oma töö vilju seadusandluses, lüüa kaasa laiaulatuslikes arendusprojektides nii Eestis kui rahvusvahelisel tasandil. Sul on võimalus muuta Eesti elu paremaks!

Kui oled tubli, täpne ja tähelepanelik, saad kaasa head soovitused oma ala tipptegijatelt. Edukatel praktikantidel on tulevikus kindlasti eelis avalikus teenistuses tööle kandideerimisel. Praktika ajal saad osaleda arendavatel kohtumistel ja jagada kogemusi teiste programmis osalejatega. 

Käesoleva praktikaprogrammi raames pakuvad põnevaid praktikakohti erinevad ministeeriumid ja riigiasutused. Kandideerima on oodatud teotahtelised eesti keelest erineva emakeelega tudengid erinevatest õppevaldkondadest. Eelduseks on hea eesti keele oskus, huvi valdkonna vastu ning valmisolek põnevaks väljakutseks. Huvilistel soovitame tutvuda huvipakkuva riigiasutusega nende kodulehel.

Praktika formaat näeb ette nii iseseisvalt teostatud kui meeskonnatööd, kaasates praktikanti võimalikult palju asutuste igapäeva töökorraldusse. Praktikantide vajadusest ja viirusolukorrast lähtudes rakendatakse võimalusel nii paindlikku tööaega kui ka kaugtööd.

Riigisektori praktikaprogramm toimub juba teist korda. Kevadel läbis selle erinevates ministeeriumides, Riigikantseleis ja Õiguskantsleri Kantseleis kokku 13 vene, eesti-vene, saksa ja türgi emakeelega tudengit. Siin videos on kokku võetud noorte ja nende juhendajate muljed.

Kui seekord ei leidunud sinu jaoks sobivat praktikapakkumist, hoia praktikaprogrammil siiski silm peal, ehk leidub sulle sobiv pakkumine järgmisel hooajal.

Samuti tasub liituda Facebook grupiga “Avalik teenistus”, kus lisaks tööpakkumistele jagatakse infot ka praktika võimaluste kohta.

.

Loe ja uuri lisa:

Täpsemalt https://praktikaprogramm.integratsioon.ee

Programmi FB leht: https://www.facebook.com/praktikaprogramm/

Lisainfo:
Kätlin Kõverik
+372 53332774
katlin.koverik@integratsioon.ee

.

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend