Persoonilugu Mattias Kuusikuga:  kõige olulisem on sihikindlus

28.09.2020
Maris Praats, sisuloome tiimijuht

Noorteinfoportaali Teeviit septembri teemaks on füüsiline tervis, milles keskendume erinevatele spordiliikidele ning  toitumisele. Käesolev intervjuu on tehtud Mattias Kuusikuga. 

Minu nimi on Mattias Kuusik, olen judoga tegelenud 17 aastat. Käisin koolis Lähte Ühisgümnaasiumis ja kuna spordialade valik oli piiratud, siis otsustasin proovida judot. Tegu polnud teadliku valikuga, vaid juhusega.

Erinevates noorte vanuseklassides polnud ma kõige edukam sportlane. Põhjuseks see, et ma pole kunagi olnud väga andekas, aga töökus on olnud mu suur pluss. Parimateks tulemusteks on U-18 Euroopa Meistrivõistluste pronks 2013 ja 2018 U-23 Euroopa Meistrivõistluste kuld. Täiskasvanute vanuseklassis olen MM-il saavutanud 9. koha ja MK sarja parimaks tulemuseks on 2 x 7.koht

Mis on kõige olulisem oma eesmärgini jõudmise juures?

 Kõige olulisem on sihikindlus ja igas olukorras endast maksimumi andmine. Kui soovid jõuda oma unistusteni, ei tohi alla anda ja raskustest tuleb üle olla.

On sul olnud mõni vigastus? Kuidas taastusid? Kas see mõjutab kuidagi sinu edasist karjääri? 

 Olen käinud kolmel operatsioonil ja lisaks neile operatsioonidele on olnud veel kaks tõsisemat vigastus. Taastumisperiood on olnud vigastuste puhul erinev, aga taastusravi on kõige olulisem. Vaimselt muudab vigastusest edukalt tagasi tulemine inimesi palju tugevamaks. Kindlasti on mu treeningule eelnev soojendusrutiin muutunud, kuna teatavatele liigestele peab rohkem tähelepanu pöörama.

Millise saavutuse üle oled kõige uhkem?

Enim uhke olen 2018 U-23 Euroopa meistritiitli üle. Sellel medalil on minu jaoks ka hingeline väärtus väga suur. 2018 märtsis käisin päris tõsisel õlaoperatsioonil ning tatamitreeningutest olin eemal üle nelja kuu. Koheselt peale vigastust alustasin küll jõusaali treeningutega, kuna jalgu sai treenida ja taastusravi harjutusi sooritada. Esimesed kergemad judo trennid tegin juunis ja alates augusti algusest hakkasin tatamil tugevamalt treenida. Füüsiliselt suutsin vigastuspausiga sammu edasi astuda, aga siiski novembri alguses nii edukalt võistlemine oli ka minu jaoks üllatus.

On sul mõni eesmärk või unistus, milleni tahaksid jõuda?

Minu suurim eesmärg on võistelda Olümpiamängudel, töötan selle nimel iga päev ja annan endast maksimumi.

 Mis on sinu jaoks edu võti?

Nagu varasemalt mainisin on edu võti töökus. Töö võidab alati talenti.

Kuidas julgustaksid noori judoga alustama?

 UNESCO on kinnitanud judo parimaks esimeseks spordialaks noortele. Arvan, et judo on ideaalne spordiala alustamiseks ja sealt edasi saab liikuda edukalt teiste spordialade juurde. Judo annab väga hea keha tunnetuse ja treeningu käigus toimub lapse mitmekülgne areng.

Millest peaks alustama oma raja otsimise juures?

Tuleb kuulata oma südame häält ja leida ise endale sobiv tee, mida mööda minna. Olgu selleks kunst, sport, teadus või hoopis midagi muud. Kõige olulisem on kuulata iseennast ja mitte lasta teistel enda eest otsuseid teha. 

Küsis noorteinfoportaali Teeviit sisuloome tiimi liige Britta Kadanik

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend