Persoonilugu Li Lirsmaniga: riski, tegutse ja naudi

13.09.2020
Maris Praats, sisuloome tiimijuht

Noorteinfoportaali Teeviit septembri teemaks on füüsiline tervis, milles keskendume erinevatele spordiliikidele ning  toitumisele. Käesolev intervjuu on tehtud Li Lirsmaniga.

Mina olen 22 – aastane karateneiu Li Lirsman. Olen lõpetanud kuldmedaliga Tallinna Juudi Kooli. Karatega olen tegelenud juba 17 aastat. Praeguseks hetkeks teen trenni 10 – 12 korda nädalas, samuti töötan ning valmistun ka Olümpiamängude kvalifikatsiooniks, mis toimub 2021. aasta mais ja juunis.

Karatega tutvusin 5 – aastaselt – olin eelnevalt tegelenud umbes pool aastat iluvõimlemisega, kuid see ei sobinud mulle. Tänu oma isale alustasin karate trennidega. Esimene suurem edasiminek oli 14 – aastaselt, kui liitusin noortekoondisesse. Tõsisem karjäär algas paar aastat hiljem: 16 – aastaselt võitsin oma esimese tiitlimedali, milleks oli pronksmedal Euroopa Meistrivõistlustel Zürichis.

Minu unistuseks on kuulata ja laulda Eesti hümni Olümpiamängudel, hoides paremat kätt südamel. Eesmärkide saavutamisel on kõige olulisemad motivatsioon, järjepidevus, püsivus ja mis on ka tähtis – kannatlikus. Distsipliini koha pealt – ma oskan tuvastada esimuse ehk prioriteedi ja hoian seda lõpuni. Distsipliin on minu jaoks praeguseks rohkem elustiil. Minu suurimaks eeskujuks on mu isa.

Seni on minu suurimateks saavutusteks olnud kuldmedal Maailmameistrivõistlustel ja see, kui mind kutsuti välilaagrisse Malaisias, mis oli minu jaoks väga äge. Kahjuks on see jätnud oma jälje õpingutele – pidin katkestama õppimise Tartu Ülikoolis, kuna ma ei saanud õpingute kõrvalt professionaalselt trenni teha. 

Treenin ka lapsi oma kodukoolis, Tallinna Juudi Koolis. Sellega alustasin juba gümnaasiumis, 10. klassis. Peale õppetööd läksin kohe spordisaali trenne andma. Laste treenimine ei ole lihtne töö, isegi kui oled tippsportlane, kuid mulle meeldib. Lastega treenimine mõnikord innustab mind edasi liikuma ja annab lisaenergiat. 

Leia, milles sa oled hea ja tunne ennast õnnelikult. Kui tunned, et võiksid olla selles parem kui täna, siis hakka tegutsema ja tulebki „Oma rada“. Riski, tegutse ja naudi. 

Küsis noorteinfoportaali Teeviit sisuloome tiimi liige Britta Kadanik

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus

Send this to a friend