fbpx

Persoonilugu Kregor Zirkiga: julgus on mind viinud sinna, kus ma täna olen

Noorteinfoportaali Teeviit septembri teemaks on füüsiline tervis, milles keskendume erinevatele spordiliikidele ning  toitumisele. Käesolev intervjuu on tehtud Kregor Zirkiga.

Olen 21 – aastane professionaalne ujuja. Samuti olen seiklushimulik ja sõbralik. Noorena panid mu vanemad mind proovima erinevaid spordialasid. Lõpuks meeldis mulle kõige rohkem ujumine ning sel alal olid ka kõige paremad tulemused. 

Treeningutel on suurimaks väljakutseks see, kui oled väsinud, aga trenn on raske ja pead endast kogu trenni vältel kõik andma. Vahel on ennast vaimselt raske utsitada. Usun, treeningutel on kõige olulisemad stabiilsus ja järjepidevus, seega üritan nende järgi treenida. Tahaksin jõuda sellele tasemele, kus olen stabiilselt igal suurvõistlusel eesotsas. Sooviksin ka tiitlivõistluselt ükskord medali tuua. Proovin kogu selle aja jooksul ka lõbutseda ja uusi asju proovida, et elu ei muutuks igavaks. 

Millised õnnestumised on karjääri jooksul kõige rohkem mõjutanud? 

Eks kõik head resultaadid on mind pannud suuremale pildile ja andnud tähelepanu nii treeneritele Eestis kui mujal maailmas. Aga kõige suurem õnnestumine oli võib olla hoopis see, kui ma otsustasin 15 – aastaselt üksi Inglismaale õppima ja treenima minna. Sealt saadud tutvused ja kogemused on mind edasises elus tohutult edasi aidanud. 

2018. aasta EMil ootasin endalt väga häid tulemusi, kuna see oli esimene hooaeg, kus tegelesin ainult ujumisega. Kahjuks ei tulnud need tulemused, mida ma ootasin. Pärast seda muutus minu suhtumine väga. Olin rohkem vabam ja hakkasin nautima ka muid elu vilju, nagu näiteks reisimine, avastamine, raamatute lugemine, eneseteadlikkuse tõstmine jne. Kõik need kõrvaltegevused aitasid mul mõtted ujumisest korraks eemale viia ning arendasid mind seestpoolt. Elan endiselt sama mõttega. 

Kuidas on rahvusvahelistes klubides treenimine elu üldiselt muutnud? 

Tänu rahvusvahelisele treenimisele olen leidnud palju uusi sõpru ning tutvuseid üle kogu maailma. Kõik need uued inimesed on aidanud mul avada uusi uksi mis minu elus. Samuti on olnud huvitav näha erinevaid kultuure ja viise, kuidas inimesed mujal elavad. 

Millise saavutuse üle oled kõige uhkem?

Olen enda üle uhke, et olen julgenud küsida õigetelt inimestelt, õigeid asju, õigel ajahetkel. Julgus on mind viinud sinna, kus ma täna olen. 

Mis on sinu jaoks oluline? 

Eelkõige mina ise. Et mina oleksin õnnelik, sest kui mina ise pole õnnelik, siis ma ei oska ka inimesi enda ümber õnnelikuks teha. Aga peale iseenda oluliseks pidamise meeldib mulle elada teadmisega, et mu lähedased on õnnelikud ning neil on kõik, mis neil vaja. Teen omalt poolt nii palju kui võimalik, et neil oleks hea ja täisväärtuslik elu. Tähendab see siis materiaalset toetust või lihtsalt kõne kus ma küsin “kuidas läheb?”. See teeb inimesi rõõmsaks ning see ongi minu jaoks oluline. 

Kuidas leida “oma rada”?

Eestis on ütlus: kes teeb, see jõuab. Minu arvates peab see 100% paika, kuna tegutsedes tekib soov teha rohkem ja paremini. Soovitaksin esialgu proovida midagi uut ja panna ennast ebameeldivatesse olukordadesse. Neid viise, kuidas ennast avastada, on tegelikult väga palju. Tuleb lihtsalt kätte võtta ning tegutseda, ülejäänu tuleb juba iseenesest. Mulle meeldib tihti endalt küsida, et “mis on kõige halvem, mis võib juhtuda?”. Kui see kõige halvem on midagi, millega sa suudad elada, siis miks mitte proovida.

Küsis Britta Kadanik

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus