fbpx

Persoonilugu karjäärinõustaja Monika Sutropiga: kuidas saada ülikoolis hästi hakkama

Algamas on kooliaeg ning seetõttu oleme teinud loo karjäärinõustaja Monika Sutropiga. Monika on karjäärinõustaja Taltechis ning kuulub ka Eesti Karjäärinõustajate Ühingusse.

Monika Sutrop on karjäärinõustaja Taltechis ja tema peamisteks tööülesanneteks on nõustada noori ning korraldada erinevaid üritusi. Monika ise tutvustab end kui loomingulist, avatud ning suhtleja tüüpi inimest. Juba gümnaasiumi ajal soovis ta saada psühholoogiks. Esimene kord ta küll Tallinna Ülikoolis psühholoogi erialale sisse ei saanud, kuid ta proovis uuesti ja saigi sisse.

Monika naljatleb ka, et sõbrad arvasid vahepeal, et temast ei saagi keegi, sest ta ei suutnud ära otsustada millega ta täpsemalt tegeleda tahab. Kooliajal avastas Monika huvi psühholoogia ning inimhinge vastu ning samas meeldis talle väga inimestega suhtlemine, ürituste korraldamine ja organiseerimine.

Peale ülikooli lõppu töötas Monika koolipsühholoogina ent aastaga sai selgeks, et see on tema jaoks natukene ühekülgne ning ta võttis laste muresid liiga hinge. Edasi otsustas ta rakendada oma teist poolt ehk organiseerijat ja suhtlejat ning läks malevasse rühmajuhtide värbajaks ja koolitajaks. Personalitöös oli koos nii organiseerimine, koolitamine kui ka inimeste murede lahendamine. Monika järgis juba algusest peale oma karjääris eelkõige südant ning tänu sellele viis tee ta rahvusvahelise õpilasvahetuste korraldamise juurde YFU. Reisimine ja erinevate kultuuride mõistmine oli sellel ajal tema kirg – jälle oli töös nii vahetusõpilaste ja vanemate konsulteerimist, kui ürituste organiseerimist ning organisatsiooni ja vabatahtlike arendamist. Hilisem teekond viis teda Taltechi, kus tal on samamoodi olnud võimalus kõik enda soovid ühendada, sest tema töö hõlmab nii suhtlemist kui ka palju organiseerimist. Taltechi töö sobib talle väga hästi, sest see ei ole 24h töö ning mahutub hästi pereelu kõrvale. TalTech on arenev keskkond, kus saab olla uuenduste juures ning samas nõustada ja koolitada noori.

Peale tööd meeldib Monikale palju reisida ja raamatuid lugeda. Monika naljatleb, et talle meeldib seigelda ja uusi asju kogeda. 

Küsisime ka Monikalt, millised oleksid nipid, kuidas ülikoolis hästi hakkama saada: 

  • Harju keskkonnaga- ülikool ei ole sama mis gümnaasium – ise peab oma asjadel silma peal hoidma! 
  • Jälgi tähtaegu. Soovitan mitte jätta kõiki töid viimasele minutile!
  • Võta osa tudengiorganisatsioonidest- töökogemus on värbajatele oluline ent samas saad ka ise teada mis sulle meeldib ja ei meeldi teha ning peale selle saad teiste aktiivsete inimeste kontaktid kogu eluks!

 

Karjäärinõustaja aitab teha valikuid kooli, töö või eriala valikul. Karjäärinõustajate poole on võimalik pöörduda Töötukassa kui ka koolide kaudu. Karjäärinõustamine on noortele tasuta. Karjäärinõustajaid toetab tema töös ja arendus ka Karjäärinõustajate Ühing.

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus