fbpx

Kogemuslugu Paide noortelt: noor teadlikumaks valijaks

12.11.2018
Kaie Pranno, noorteinfo peaekspert

Eelmise aasta valimiste eel korraldas Paide linna Noortevolikogu teine koosseis noorte valimisteadlikuse tõstmiseks projekti “Noor teadlikumaks valijaks”. Kuna huvi sündmuse vastu oli suur ning enne debatti, mõttekojas, ja kohapeal anti palju lubadusi, siis otsustasime tänavu teha projektile jätkumeetme “Noor teadlikumaks valijaks vol2: Kuhu on jõutud lubadustega”.

Kuidas jõudsite just sellise projekti ideeni?

Kuna valdavalt kipuvad poliitikud pärast valimiste võitu oma lubadusi unustama, siis tänavu oli projekti eesmärgiks vaadata üle eelmise aasta lubadused ning küsida poliitikutelt otse, mis on juba täidetud, mis täitmisel ning mis veel ees. Samuti proovisime leida ka koostöövõimalusi noorte ja otsustajate vahel ning arendada üldist koostööd ning sidet. Projekti teostamiseks taotlesime raha suvisest ENLi noorte osaluse fondi taotlusvoorust.

Foto: Eesti Noorteühenduste Liit, sügisseminar 2018

Kes kuuluvad projekti meeskonda ning kuidas meeskonnatöö õnnestus?

Projektimeeskond koosnes täielikult Paide linna noortevolikogu liikmetest, kes on valitud esindama erinevaid Paide piirkondi ning haridusasutusi. Noortevolikogu on Paides aktiivne. Praeguses koosseisus on 15 liiget. Regulaarselt toimuvad istungid, uute sündmuste planeerimised ning noorte ja otsustajate koostöö hoidmine. Konkreetselt selle projekti puhul saime koosseisuga kokku ühe korra ning ülejäänud organiseerimine toimus läbi suhtlusvõrgustike. Üldjuhul me alati proovime meeskonna siseseid rolle jaotada nii, et kõik saaksid kõiki ülesandeid proovida ning see sama põhimõte toimus ka selle projekti puhul.

Kuidas kaasasite projekti ka teisi noori?

Üldiselt reklaamime oma sündmusi sotsiaalmeedias, eriti Facebookis. Kasu on ka maakonna- ja linnalehtede toimetustele kirjutamisest, kuna enamjaolt tullakse positiivselt vastu ning avaldatakse sündmuse tuleku info. Lisaks veel plakatid, mida on hea erinevate reklaamstendide juures lugeda. Seekord proovisime ka natukene teistmoodi läheneda. Nimelt tegime sündmuse reklaamimiseks flaierid, mida oli väga hea õpilastel nende kogunemiskohtade juurest kaasa haarata.

Foto: Eesti Noorteühenduste Liit, sügisseminar 2018

Mis inspireerib teid selliseid projekte tegema? Ning mida te selles protsessis õppisite?

Selliseid projekte inspireerib ning ajendab tegema see, et noored oleksid kontaktis otsustajatega ning mõlemad osapooled ei unustaks teineteist. Samuti on kogu meeskonnal hea tunne pärast projekti saadud positiivse tagasiside eest, et teed ikka õiget asja. Kõige rohkem oleme õppinud, et alati oleks targem asjad varem ära planeerida, mitte jätta viimasele hetkele. Niiviisi väldime erinevaid segadusi ja probleeme.

Paide linna noortevolikogu esimees Kaarel Vene ja aseesimees Annabell Anton

Artikkel on koostatud 2018. aastal.

Loe siit rohkem infot Noorte osaluse fondi kohta

Loe veel sarnasel teemal:

TAGASISIDE
×

Kirjuta meile oma arvamus